View Single Post
  #5406 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 16:35:35
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Sa stii ca este special! Sa fiti fericiti Fulgule!
Mersi mult Roxy ! Si voua va doresc sa fiti la fel de fericite ca mine !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Bravo tie ! Ce n-as da sa-mi placa si mie sportul..abia acum am descoperit in sfarsit ceva ce-i place ..zumba. AI mei sunt tare fericiti ca ma misc si eu cat de cat.
Oricum , vreau sa zic , ca pana anul trecut , n-am tinut dieta in viata mea.
Si desi n-am facut sport, m-am cam mentinut la aceeasi greutate si nici nu am aratat rau.
Numai cand am inceput pastilele (anti baby), am luat 7 kg in 6-7 luni , de la 50 la 57. Dar apoi am slabit , fara sa fac nimic, si m-am mentinut ani buni pe la 53-54..pana in iarna 2008. Asa ca pot spune ca am fost o norocoasa.

Dar ca sa revin la ce spuneai....astept pozele !!!!
Eu pana acum cateva luni avea 47-48 kg si din cauza ca nu am putut face sport din cauza coloanei am luat in greutate ,fara sa-mi schimb alimentatia,eu mananc asa de foarte multi ani ! Dar sportul isi spune cuvantul mereu ! Sper sa revin la cum eram ! De fapt o sa reusesc !
Si cu pozele cum prind timp cum fac ! Al meu zice ca zici ca nu am oase ! Iti dai seama ce fericit e.... stii la ce ma refer.pozitii.....
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]