View Single Post
  #5408 (permalink)  
Vechi 18 dec 2012, 13:02:38
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
uite acu am vazut mesajul fulgai der mai sus si mi-am dat seama ca Vidiei nu i-am raspuns..asa e cand nu dai citate si scrii din amintiri
Vidi,mi-e dor de tine,de mult nu ne-am mai nimerit amandoua pe site in acelasi timp..am citit ce ai scris,ca ai o perioada aglomerata,dar cand vine sotul sa nu-l lasi deloc,sa fii fara milasa-l pui sa stea cu copiii,sa faca hartogaraia,sa dea si cu aspiratorulce..nu e si casa lui? si tu scumpa sa te mai odihnesti,ca ai avut o perioada f grea..imi inchipui ce greu ti-a fost singura,sa ai grija de o afacere la inceput..si de casa,copii..a mai fost si problema de sanatate..Acuma cum mai esti?
Trist..f trist cand auzi de copilasi cu asa dureri si probleme..eu am ramas traumatizata de durerea nepotelului,si la el a durat o zi-2..da fetita asta prin ce o trece..stiu ca arsurile/oparerile sunt f periculoase,mai ales la copii..partea "buna" sa zic..e ca se reface pielea mai repede si nu prea raman cicatrici de cat la un adult
Frmos gest a facut Bianca,ca se duce sa o viziteze..cred ca conteaza f mult sa aiba prietenii de joaca aproape,sa nu se simta singura..Ii urez din suflet multa sanatate.
Emy sunt aici iubita ,esti verde.Astazi sunt foarte bine nu ma mai doare nimic ,sunt la servici plec acum la 1 astept sa vina fata las totul in regula si am plecat .La 4 merg la camin ,are David serbare ,o sa-i fac pose sa-l vedeti ce frumos e imbracat ,i-am pregatit hainele de dimi.Sotul a zis ca vine si el dar aseara mi-a spus la tel ca nu poate are de dat premiile de sarbatori la angajati si trebuie sa fie prezent,oricum o sa avem o discutie ,dar dupa sarbatori ,nu dura sa stiti.Fetita aceea a fost si colega la camin ,de acolo se inteleg foarte bine,eu cu parintii ei comunic ,nu ne vizitam dar avem discutii mai mereu ,se pare ca e grav ,nu se stie daca nu cumva o sa ramana cu cicatrice ,e pe picioare de sus pana jos dar mai afectat e piciorul stang ,Fereasca Dumnezeu nici nu vreau sa aud de asa ceva ,sa-i dea Dumnezeu recupeare rapida si vorba ta,sa nu ramana cu urme.Cat despre sot ,mai facut sa,nu-l las,dar sa stii ca nu da inapoi ma ajuta
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui david:
incognito (18 dec 2012), lacra81 (19 dec 2012), VentoFreddo (18 dec 2012)