View Single Post
  #545 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 16:01:30
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Salut Ale,

Ah, meniul tau miroase a mar copt cu cacao si scortisoara... am dreptate? Bravo tie, si mie mi se pare o gus tare foarte buna seara! Vad ca ai lasat deocamdata grasimile (erau alune, acum e cioco) la gustarea a doua si iaurtul de dimineata. Ai sa incerci sa le schimbi sau le lasi asa?

In rest, mi se pare un pic ciudat micul dejun, dar daca ti-a placut tie ou si portocala... tu stii mai bine!

Am terminat pentru prima oara ieri sesiunea de abdominal si pumni de la Turbo Jam Learn & Burn, pentru amandoua partile corpului. Si am febra musculara un pic la abdomen si la piciorul meu principal (dreptul). In schimb m-am simtit foarte bine zilele astea si am reusit sa mananc fara sa intru in panica. Am descoperit ca nu pot sa fac exercitiile de picioare in dormitor, ca e prea mic, asa ca am sa incerc sa ma descurc in camera mare sau langa masa in camera de alaturi.

Am facut ieri niste prajiturele foarte bune, care cred ca sunt si conforme Monti (faza I si II) si care au fost apreciate de doi critici foarte aspri (copiii de la biserica + prietena mea de suflet de pe aici). Tu ce-ai mai facut? Cum petreci weekend-ul? Ah, si o intrebare: Monti te lasa sa mananci proteine cu grasime. De ce scoti pielea de pe pulpe?

Cu mult drag,
Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]