View Single Post
  #545 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 02:23:08
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Waaahahhahaahahah Ce m-ai distrat cu Monti !!!!

Eh.. Eu cred ca e tot o chestie relativa. Depinde de fiecare organism. Nici eu nu am probleme, atata timp cat fac combinatii din astea "periculoase" cu feluri de carne slaba. Cel mai des piept de pui . Carnea de porc (care o consum numai foarte super hiper mega ultra ocazional, cand ma invita cineva la masa de exemplu, si mi-e rusine sa refuz sau asa..) o pot combina in cele mai sanatoase si corecte moduri. Imi produce o indigestie de nu stiu ce-i cu mine. Si nici macar nu imi place. La fel mi se intampla si cu carnea de miel, insa asta imi place, si mai consum cate putina din cand in cand. Carnea de vita in mai putina masura imi produce indigestie, dar tot destul de rar o consum, mai mult pentru perisoare in ciorbe, sau chiftele, etc. Ei, in schimb puiul il pot manca cu orez, paste, cartofi, fructe, legume si cereale, toate la un loc ca n-am nimic, oricum. Defapt nu stiu, n-am incercat chiar super combinatia asta.. Si nici nu ma prea tenteaza . De asemenea cu fructele.. Eu stiu ca fermenteaza, dar daca dimineata mananc o portocala, de exemplu, si fara sa astept jumatate de ora(sau cat trebuia sa astept), imi consum si restul de micul dejun, nici nu ma balonez, nici nimic.

Ahh.. Si ce imi place foarte tare, e ca imi pot consuma cerealele dimineata:X:X! Cerealele integrale, cu cat mai putin adaos de zahar posibil (desi mnah, tot au un pic), si cu lapte +vreun fruct, e micul meu dejun preferat:X. Care la fel, nu prea e bine privit prin alte parti . Dar mie nu imi face rau, so!

Si eu tot zic sa probez odata pesmeti wasa, sau paine wasa.. Nu stiu cum e dar am auzit ca tine foarte bine de foame, asa-i?

Daca nu trec deja peste culmea indiscretiei am si eu o intrebare offtopic.. Cand e ziua ta?
Si eu pe cat posibil incerc sa ma axez pe carnea de pui si peste. Am facut un fel de obsesie pentru somon afumat.
Si eu cred ca e relativ totul si de asta trebuie sa incercam mai multe lucruri pana vedem ce ni se potriveste. Si eu am observat ca atunci cand fac combinatii nu am probleme cu digestia, in schimb cand disociez se blocheaza totul
Dar cu fructele nu sta la fel la mine. Stomacul meu nu prea le agreaza. Deci considera-te norocoasa Dar cand o sa apara ciresele nu mai conteaza ce preferinte are stomacul meu. Mama numai ca ma gandesc la ele si deja imi ploua in gura...
Eu prima data cand am mancat wasa am crezut ca mananc carton Unde-i painea aia pufoasa? Acum imi plac asa mult ca atunci cand mananc paine parca mananc burete Si da, chiar tine de foame
__________________
De vorba cu Mr. J