View Single Post
  #5467 (permalink)  
Vechi 25 sep 2013, 22:23:01
ElyRoz's Avatar
ElyRoz ElyRoz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 163cm, 64.4kg
Mesaje: 431
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 102 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de Merisor Vezi mesajul
de ce nu iti cumperi paine intergrala prajita? Gasesti la Carefour...eu cu ea ma scoteam cand aveam pofta de paine.
Si eu am o foame de cand iau vitamine pentru par...mananc tot...dar mananc cu cap, calc alaturi dar imi revin repede.
Dulce nu mananc decat inghetata dietetica, am renuntat la ulei , de fapt la tot ce inseamana prajeli...ma mai scot cu crenvusti , imi plac foarte mult chiar daca stiu ce stiu despre ei.
Eu zic ca ar trebui sa tineti dieta cap coada pentru o mentinere si rezultate frumoase.
Ce am observat eu, cred ca ma repet: atunci cand mananc slabesc...mi s-a schimbat metabolismul, arde tot ce mananc
In general nu mananc paine, azi a fost exceptie si daca mananc imi place aia alba proaspata stiu ca sunt culmea.
Dieta nu am tinut, doar ca papam sanatos, regulat, fara mese tarzii, si la acest program vreau sa revin.Prajeli nu visez decat la cartofi prajiti poftesc din cand in cand si mananc o data la 2 luni cred. Si eu am aceeasi observatie in ceea ce priveste metabolismul, insa nu te culca pe o ureche ca isi aminteste cum era inainte am fost si eu in faza ta, acum sunt in faza in care doar ma mentin desi pap dulce, in curand o sa incep sa pun daca nu ma potolesc
Ma bag la nani
va pup!
Somnic usor
__________________
Jurnal ElyRoz Dieta Dukan
ElyRoz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui ElyRoz:
Merisor (26 sep 2013)