View Single Post
  #547 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 02:55:02
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Si eu pe cat posibil incerc sa ma axez pe carnea de pui si peste. Am facut un fel de obsesie pentru somon afumat.
Si eu cred ca e relativ totul si de asta trebuie sa incercam mai multe lucruri pana vedem ce ni se potriveste. Si eu am observat ca atunci cand fac combinatii nu am probleme cu digestia, in schimb cand disociez se blocheaza totul
Dar cu fructele nu sta la fel la mine. Stomacul meu nu prea le agreaza. Deci considera-te norocoasa Dar cand o sa apara ciresele nu mai conteaza ce preferinte are stomacul meu. Mama numai ca ma gandesc la ele si deja imi ploua in gura...
Eu prima data cand am mancat wasa am crezut ca mananc carton Unde-i painea aia pufoasa? Acum imi plac asa mult ca atunci cand mananc paine parca mananc burete Si da, chiar tine de foame
Si mie imi place somonul.. atat afumat cat si la aburi sau cumva sa ii mai ia din grasime . Mie nu imi place pestele, in afara de ton si somon, si inca un peste care imi mai ia mama, care habar am cum se numeste. Dar imi place tocmai pentru ca nu are gust de peste. Iar puiul este carnea pe care am consumat-o cel mai mult dintotdeauna. Carnea de porc nu mi-a placut absolut niciodata, de cand eram mica. Am inceput sa mananc cand am mai crescut, si mai merg pe la cineva la masa si mi-e rusine sa refuz, cum am zis.

Iar da, cu fructele ma pot considera norocoasa! In afara de pere, prune si cateva din astea care baloneaza aproape pe oricine, din cate am observat, eu nu am probleme cu nimic, indiferent de combinatie, indiferent ca le mananc la inceputul sau la sfarsitul unei mese. Le mananc de obicei la inceput, ca prefer sa ma umplu mai intai de un fruct si sa nu mai am o super pofta atunci cand trec la mancarea normala.

MMmmmmmm... Cirese.. Intr-adevar, mai bine nu le pomenim.. Mie imi plac cel mai mult fructele de vara, capsunile, ciresele, pepenii de ambele feluri.. Vara as fi in stare sa ma alimentez numai din astea, fara sa simt nevoia de nimic altceva. Si de multe ori o fac, chiar daca nu e bine, dar pe la +40 si ceva de grade, nu-ti prea vine sa mananci mancare...

Deci chiar trebuie sa incerc si eu cartonul ala M-ai facut curioasa
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!