View Single Post
  #5474 (permalink)  
Vechi 04 ian 2014, 08:58:30
anamaria petreus's Avatar
anamaria petreus anamaria petreus este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2011
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 39
Dieta: rina 90
Date: 167cm, 79.4kg
Mesaje: 1.499
Aprecieri acordate: 28
Am fost apreciat(a) de 75 ori in 56 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Sa-ti traiasca fetitele.
In seara asta nu mai pap nimic m-am umflat cu prosti,maine am carbo,voi continua cum trebuie,ce-i drept ca primele 3 zile imi e mai greu.....mai ales ca vin dupa sarbatori in care a mancat mult si mult si prost.
Multumesc Ana pentru sustinere.
Nu ai de ce sa imi multumesti. Sigur si eu voi avea nevoie de sustinerea voastra

Citat:
Anterior postat de mihastef Vezi mesajul
Costina dai inainte cu tupeu la aceasta dieta.Nu te lasa,nu renunta.Eu astazi practic am fos lesinata de foame,dupa cat m-am indopat de sarbatori cred ca am un stomac de elefant acum.Dar nu ma las de dieta nici daca lesin de foame.
Ai mei deja au inceput sa faca pariuri intre ei ca nu ma tine mai mult de 2 saptamani,ca voi renunta repede.Ei uite nici de-a naibii nu renunt.Si am sa-mi duc la capat telul.Chiar de-ar fi sa fac balta sub mine cu gandul la tortul din frigider si la alte bunataturi.Am zis!
Bravo, imi place ca esti ambitioasa

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Cunosc senzatia aia de foame...stomac de elefant hai ca m-ai facut sa rad....
Eu daca trec de 2 saptamani nu mai am probleme apoi,imi intra in refelx,eu eram foarte disciplinata inainte de ultima sarcina dar na'stiti cum e cu poftele de gravida si uite asa mi-au intrat in sange si mancam si aia si aia desi nu mai eram nici gravi nici nu mai alaptam....Eu sunt pofticioasa rau si gurmanda cum zice socrela....apoi daca ma pun la masa macar sa plec bine mancata nu?..prost obicei...
Maine am carbohidrati,voi papa spaghete cu usturoi si rosii,la vitamine fructe la greu si luni abia astept sa im fac o varza cu carnati...mi-a facut o pofta ana azi.Eu nu stiam ca pot sa combin proteinele cu legume fierte,am crezut ca se poate doar cu salata.
Deci spuneti ca daca imi fac o varza calita de post pot sa o pap si in ziua de proteine si in ziua de amidon?
varza calita o poti manca si la proteine si la amison si la carbo,inclusiv la vitamine daca nu e cu ulei gatita. La proteine poti manca toate legumele in afara de cele incluse la amidon. Poti sa iti faci ciorbite , mancaruri scazute,orice vrei tu

Citat:
Anterior postat de soggy Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!...
Aseara am cam comis o...din nou. Am mancat saratele si cateva jeleuri.
Voi ce mai faceti cum va descurcati cu dieta?
Ti-o iei pe cocoasa Ali(sper sa nu gresesc) daca mai faci din astea!!!Vrei sa slabesti sau nu? Tre sa te gandesti ca la vara vrei sa mergi la strand si musai sa arati cat mai bine. Hai, sa nu mai aud ca faci prostii,da?

Citat:
Anterior postat de igrama Vezi mesajul
E gata cafeluta! o zi frumoasa va doresc!

Ataşament 14566
multumim la fel!
anamaria petreus, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2301 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anamaria petreus:
costina89 (04 ian 2014), mihastef (04 ian 2014), soggy (04 ian 2014)