View Single Post
  #5482 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 21:51:57
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
salut din nou slabutele mele!!! azi am trisat peste masuraam fost de pe la 10 pina seara cu mama la serviciu(am facut curatenie la o doamna in casa) si cind m-am intors m-am indopat cu ce am gasit mai prost. am mincat un harbuz(dimensiune medie)imi era si sete, apoi am dormit si cind m-am trezit am dat-o la inghetata.am pus stimativ cantitatile ingerate pe calculator si am calculat caloriile.puteti arunca o privire peste el.v-am pupat.ma pun pe pedalat.
apopo, m-am trezit dimineata si am facut sport
esti sg k ai mancat 2kg de pepene?oricum nu te preocupa ...ala e mai multa apa...e dietetic am av si eu o sapt in care bagam cate jum de kg in mn...nu sa vaz
nush cum de apar atatea kcal la u si mananci pootine chestii ......maheu mananc kmi ajunge burta la gura si mai multe chestii si nu fac atatea kcal
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]