View Single Post
  #5483 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:55:03
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Fetelor,intradevar sint perioade aiurea si atunci noi,cele care tinem dieta si sintem in permanenta slabire,dam busna in mincare ca asta e ceva ce la moment ni se pare ca e o salvare,o placere sint fete care din contra de la stress nu mananca sau nu au pofta de mincare pt ca pt ele nu mincarea e importanta ci alte chestii.Trebuie sa uitam ca mincare doar e o placere.Tre de gindit atunci cind avem stres cum vom arata de bine daca vom mai slabi,precis va fi mai mare placerea sa te vezi in oglinda perfecta decit o simpla mincare care o papi in citeva minute.
Si eu azi am mincat dimineata biscuiti hai ca erau din cereale integrale dar aveau zahar si ieri o juma de cioco am mincat dar e weekend si recuperez eu sapt asta si mai ales ca mi-am luat o pereche de pantaloni care ma fac super slaba,doar suncile incurca de la burta si colacei,daca scap de astea arat perfect ca picioarele si fundul is ok si asa.Maine nu,dar marti cred ca trec pe la o matusa sa iau fotoaparatul pe citeva zile si o sa fac poze noi si o sa va arat.Si iarasi ma enervez ca am un balon in mine ,m-am balonat strasnic iarasi azi chiar m-am trezit balonata dar ce sa mai zici ca am mincat fasole de care fac balon nush ce sa fac sa nu ma mai balonez asa dupa fiece masa.Credeti ca tre sare deloc sa nu mai consum?
Daca sti sigur ca te balonezi de la sare renunta la ea.

Eu nu mananc atunci cand sunt stresata. Eu atunci cand sunt stresata nu ma pot atinge deloc de mancare.
Eu mananc atunci cand nu am ce face,cand nu am ocupatie,cand ma plictisesc...
Daca ar tine si vremea cu mine atunci as merge pe afara si m-as plimba dar asa nu am ce face iar totul se rezuma la mancare
Si eu sunt balonata ,dar pentru ca am mancat mult carbo rai.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]