Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal <Mirabella>

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5481 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:40:25
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Stai mira linisitita! Eu eram la 51 de kg in februarie si la finalul lui aprilie la 56 de kg. Deci te-ai oprit la timp!

Aplica exact ce ti-a zis Adella, gandeste-te cat mai putin la mancare si cat mai mult la cum sa iti umplii timpul. Cauta refugiu in ce iti place. Si poate in curand o sa apara in frigiderul tau si alimente permise la SB, doar vine vara si o sa apara legumele de gradina, mai ieftine si mult mai gustoase. Si poate ii corupi putin si pe ai tai sa nu mai manance gras si dulce, le explici ca e buna mancarea si mai dietetica. Si le explici si dezavantajele mancatului asa (diabet, colesterol, boli de inima).

Si pune atitudinea de invingatoare inainte, numai asa vei reusi!
  #5482 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:50:31
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Dee Vezi mesajul
Mira , capul sus!

Toate trecem cam prin aceleasi lucruri, de asta suntem aici ca sa ne sustinem una pe cealalta Cunosc si eu perioadele grele, in care pare ca tot ce exista in lumea asta e mancarea..adica aveam perioade cand efectiv nu mai aveam chef nici sa ies in oras cu fetele pt ca mi se parea ca blugii sau orice puneam pe mine arata absolut oribil.Apoi a doua zi (de obicei dupa ce faceam alergari cate 60 min) mi se parea ca aratam super ,fapt din care am dedus ca totul era in mintea mea Nu ma ingrasasem de la o zi la alta.
Asa ca am hotarat ca sunt ceea ce gandesc (app sa te uiti la THE SECRET). Lasa in urma saptamana trecuta ce a fost a fost, nu te ajuta cu nimic daca te gandesti la trecut.Daca ai avut vointa sa slabesti atat ,asta nu se va schimba de pe o zi pe alta,de la o sapt la alta.Doar elimina toate gandurile legate de mancare, sau atunci cand ai apetit si nu ti e foame , pune te pe baut apa sau mescat guma ( works for me )

be strong!
Nu stiu simt parca vointa care am avut-o a fost imprumutata ,acum mi s-a luat inapoi

Da,stiu ca multe trecem prin asta,dar este groaznic. Sa te chinui 2-3saptamani iar dupa sa bag ca sparta offf.

Sper doar ca sa imi revin. Mi-am facut saptamana asta si cea mai mica pofta. Inainte aducea al meu in camera tort,gogosi cu finetti,etc iar eu refuzam tot timpul. Ii spuneam sa pape in bucatarie sau mie sa-mi aduca ceva dietetic,pf eram frustata cumva. Iar aseara am mancat ce manca si eu, pe moment m-am simtit bine. Iar seara mi s-a intprs tot,pentru ca nu am asteptat 2h iar dupa sa adorm

Imi este cel mai ciuda ca deja am mancat mult,asteptam cateva h iar dupa iar ma gandeam la prosti. Macar dupa sa fi mancat ceva sanatos.
Astazi de exemplu nu am mancat deloc mancare numai porcari:praji,gogosi,pufuleti
Gata ca m-am plictisit eu de cat am pacatuit Maine directia==>> SLABIT
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5483 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:55:03
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Red_Rose Vezi mesajul
Fetelor,intradevar sint perioade aiurea si atunci noi,cele care tinem dieta si sintem in permanenta slabire,dam busna in mincare ca asta e ceva ce la moment ni se pare ca e o salvare,o placere sint fete care din contra de la stress nu mananca sau nu au pofta de mincare pt ca pt ele nu mincarea e importanta ci alte chestii.Trebuie sa uitam ca mincare doar e o placere.Tre de gindit atunci cind avem stres cum vom arata de bine daca vom mai slabi,precis va fi mai mare placerea sa te vezi in oglinda perfecta decit o simpla mincare care o papi in citeva minute.
Si eu azi am mincat dimineata biscuiti hai ca erau din cereale integrale dar aveau zahar si ieri o juma de cioco am mincat dar e weekend si recuperez eu sapt asta si mai ales ca mi-am luat o pereche de pantaloni care ma fac super slaba,doar suncile incurca de la burta si colacei,daca scap de astea arat perfect ca picioarele si fundul is ok si asa.Maine nu,dar marti cred ca trec pe la o matusa sa iau fotoaparatul pe citeva zile si o sa fac poze noi si o sa va arat.Si iarasi ma enervez ca am un balon in mine ,m-am balonat strasnic iarasi azi chiar m-am trezit balonata dar ce sa mai zici ca am mincat fasole de care fac balon nush ce sa fac sa nu ma mai balonez asa dupa fiece masa.Credeti ca tre sare deloc sa nu mai consum?
Daca sti sigur ca te balonezi de la sare renunta la ea.

Eu nu mananc atunci cand sunt stresata. Eu atunci cand sunt stresata nu ma pot atinge deloc de mancare.
Eu mananc atunci cand nu am ce face,cand nu am ocupatie,cand ma plictisesc...
Daca ar tine si vremea cu mine atunci as merge pe afara si m-as plimba dar asa nu am ce face iar totul se rezuma la mancare
Si eu sunt balonata ,dar pentru ca am mancat mult carbo rai.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5484 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:58:45
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Stai mira linisitita! Eu eram la 51 de kg in februarie si la finalul lui aprilie la 56 de kg. Deci te-ai oprit la timp!

Aplica exact ce ti-a zis Adella, gandeste-te cat mai putin la mancare si cat mai mult la cum sa iti umplii timpul. Cauta refugiu in ce iti place. Si poate in curand o sa apara in frigiderul tau si alimente permise la SB, doar vine vara si o sa apara legumele de gradina, mai ieftine si mult mai gustoase. Si poate ii corupi putin si pe ai tai sa nu mai manance gras si dulce, le explici ca e buna mancarea si mai dietetica. Si le explici si dezavantajele mancatului asa (diabet, colesterol, boli de inima).

Si pune atitudinea de invingatoare inainte, numai asa vei reusi!
Da imi este ciuda pentru ca sunt asa de hapsana si de zgarcita.

Am sa fac cum mi-ati spus , nu m-am am 10kg am 4-5kg Ar trebuie sa trag tare acum.
Tot timpul pe ultima sunta de metri cedez.

Da,acum este mai altcumva ca m-ai cumpara si buni legume.
Iar cum vine vara se vor consuma mult mai multe legume.

La scoala desi am cel mai multe tentatii nu cedez,iar cand ajung acas parca imi moare vointa.

Ai mei degeaba,mananca numai porcarii,nu le pot spune nimic,degeaba le spun.
Le-am m-ai spus ca nu este bine sa gateasca mult in ulei si sa faca atat dulce,dar parca vorbesc cu turcii.
Plus ca buni imi tot spune ca sunt o slabanoaga(pentru ca sunt cea ma slaba din familie) si degeaba ma tot abtin de la mancare.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5485 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:12:58
UluceanuAnaMaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Tare!!
Este super fain ca ai ,,un aliat'' Pe mine nu ma sprijina nimeni. Buni face multe prajituri si mancarui cu grasime. Eu trebuie sa-mi cumpar si sa-mi fac separat mancare.
Bani de sala nu prea am,noroc ca mi-a dat mama bani de majorat pentru a-mi cumpara bici.

Singurul care ma sprijina este iubi,dar degeaba daca el mananca mult dulce ,imi face pofta.

De maine dau raportul la tot ce pap si la sport. M-ai am o teza vineri ,scap si de ea si gata.
Maine merg sa-mi fac mici cumparaturi pentru ca nu am nimic pentru SB prin frigider,doar niste pulpe,varza. Oricum m-ai trebuie sa-mi iau mici mancaruri pentru SB.

Vine vara,eu cu grasimea pe afara,arat groaznic.

Pai nu m-ai ai mult si iti schimbi prefixul. Schimba putin alimentatia,diversific-o. Si fa-i putin mai mult sport,mai mult cardio si ve-i scapa din stagnare.
Eu asa am iesit.

BAFTA!!! Sa auzim numai vesti pune si kg in minus
Eu ma pun putin langa iubi ,ne uitam la vre-un film.

Iti doresc o duminica cat mai placuta si relanxanta!!!
Mersi frumos. Iti urez o seara frumoasa alaturi de iubi
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5486 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:15:10
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Da imi este ciuda pentru ca sunt asa de hapsana si de zgarcita.

Am sa fac cum mi-ati spus , nu m-am am 10kg am 4-5kg Ar trebuie sa trag tare acum.
Tot timpul pe ultima sunta de metri cedez.

Da,acum este mai altcumva ca m-ai cumpara si buni legume.
Iar cum vine vara se vor consuma mult mai multe legume.

La scoala desi am cel mai multe tentatii nu cedez,iar cand ajung acas parca imi moare vointa.

Ai mei degeaba,mananca numai porcarii,nu le pot spune nimic,degeaba le spun.
Le-am m-ai spus ca nu este bine sa gateasca mult in ulei si sa faca atat dulce,dar parca vorbesc cu turcii.
Plus ca buni imi tot spune ca sunt o slabanoaga(pentru ca sunt cea ma slaba din familie) si degeaba ma tot abtin de la mancare.
Of, tare greu e sa schimbi obiceiuri alimentare. Pacat ca o sa se loveasca candva de problemele cauzate de mancatu aiurea. Tu rezista acolo in continuare. Vb aia, ce nu ne omoara ne face mai puternici.

Vb si cu iubitul tau sa nu mai manance porcarii cand este cu tine. Il va ajuta si pe el. Si te va ajuta si pe tine. Al meu asa face, dar a inceput si el sa fie preocupat de greutate, se cantareste de fiecare data cnad ajunge la mine.

Si fara ciuda si snetimente negative! Te inteleg prin ce treci, dar pana nu te iubesti pe tine ft mult nu poti sa fi pe drumul cel bun. Si aici nu ma refer nu numai la dieta, ci la un stil de viata sanatos.
  #5487 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:29:01
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Of, tare greu e sa schimbi obiceiuri alimentare. Pacat ca o sa se loveasca candva de problemele cauzate de mancatu aiurea. Tu rezista acolo in continuare. Vb aia, ce nu ne omoara ne face mai puternici.

Vb si cu iubitul tau sa nu mai manance porcarii cand este cu tine. Il va ajuta si pe el. Si te va ajuta si pe tine. Al meu asa face, dar a inceput si el sa fie preocupat de greutate, se cantareste de fiecare data cnad ajunge la mine.

Si fara ciuda si snetimente negative! Te inteleg prin ce treci, dar pana nu te iubesti pe tine ft mult nu poti sa fi pe drumul cel bun. Si aici nu ma refer nu numai la dieta, ci la un stil de viata sanatos.
Imi este ciuda pentru ca intr-un timp mancat sanatos si puteai sa vi cu tonele de dulce pe langa mine si tot nu cedam.
Si aveam si mancarea mea separat in frigider. Imi gateam eu separat fara ulei sau cu putin ulei de masline,etc
Acum tot asa am sa fac. Nu am cum sa o pun pe buni sa manance dupa mine ceea ce ea a mancat 70de ani in modul ei . Dar macar am sa ma ,,retrag'' eu si sa mananc iar separat. Desi acum am niste probleme si trebuie sa imi m-ai astrang si niste banuti.
Tot timpul intervin unele chesti imprevizibile si imi rastoarna planul.
Sper doar sa trec cu bine peste ziua de maine si sa trec si sa nu ma uit la prajitura din frigider..
Poate trebuie sa lipesc vre-o tipa cum o ai tu pe desktop
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5488 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:29:41
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Mersi frumos. Iti urez o seara frumoasa alaturi de iubi
Multumesc
Am luat filmul,dar nu am m-ai apucat sa ne uitam. Acum ne punem cred.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5489 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:38:53
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Imi este ciuda pentru ca intr-un timp mancat sanatos si puteai sa vi cu tonele de dulce pe langa mine si tot nu cedam.
Si aveam si mancarea mea separat in frigider. Imi gateam eu separat fara ulei sau cu putin ulei de masline,etc
Acum tot asa am sa fac. Nu am cum sa o pun pe buni sa manance dupa mine ceea ce ea a mancat 70de ani in modul ei . Dar macar am sa ma ,,retrag'' eu si sa mananc iar separat. Desi acum am niste probleme si trebuie sa imi m-ai astrang si niste banuti.
Tot timpul intervin unele chesti imprevizibile si imi rastoarna planul.
Sper doar sa trec cu bine peste ziua de maine si sa trec si sa nu ma uit la prajitura din frigider..
Poate trebuie sa lipesc vre-o tipa cum o ai tu pe desktop
Si functioneaza ft bine.

Asa eram si eu si apoi am vut o perioada mai naspa si apoi m-am gandit ca nu mancarea ma domina pe mine. Si ca e cazul sa ajung si eu sa arat ft bine.

Lasa ca o sa fie mai ieftin sa mananci de dieta, mai ales ca e vara, o sa vezi tu. Cand o sa fie rosiile 2 lei kg si castravetii 1,5 totul o sa fie perfect. Si poate atunci o sa mai manance si ai tai salate, pe langa tine. Eu as incerca sa ii corup la salate, le-as face niste minunatii.

Si stai fara grija ca si eu am de strans bani, ca o sa fie niste taieri salariale urate si vreau sa pot sa merg in continuare la sala. Asa ca vara asta vreau sa pun 700 de lei de-o parte pt 7 - 8 luni de sala, pana cica se revine la starea de normalitate.

Vizionare placuta!
  #5490 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 19:55:33
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Si functioneaza ft bine.

Asa eram si eu si apoi am vut o perioada mai naspa si apoi m-am gandit ca nu mancarea ma domina pe mine. Si ca e cazul sa ajung si eu sa arat ft bine.

Lasa ca o sa fie mai ieftin sa mananci de dieta, mai ales ca e vara, o sa vezi tu. Cand o sa fie rosiile 2 lei kg si castravetii 1,5 totul o sa fie perfect. Si poate atunci o sa mai manance si ai tai salate, pe langa tine. Eu as incerca sa ii corup la salate, le-as face niste minunatii.

Si stai fara grija ca si eu am de strans bani, ca o sa fie niste taieri salariale urate si vreau sa pot sa merg in continuare la sala. Asa ca vara asta vreau sa pun 700 de lei de-o parte pt 7 - 8 luni de sala, pana cica se revine la starea de normalitate.

Vizionare placuta!

Da este rau cu bani astia Salate mai mananca,dar degeaba daca pune si ulei in ea.

Este aiurea sa ma domine mancarea. Defapt cred ca noi facem ca ea sa ne domine.
Am sa imi fac diferite ocupatii incat sa uit de mancare.
M-ai bine ma reapuc sa-mi continui romanul. + trebuie sa-mi citesc toata cartea SB. Asa m-ai invat si eu ceva nu tot mancare.

Am fost sa-mi fac un ceai. Acum ne punem sa ne uitam la film

O seara placuta in continuare. Sunt curioasa sa vad cat ai slabit. Asa ma ambitionez si eu
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Omleta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 12 aug 2010 12:09:24
Salata mixta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 11 mai 2010 12:57:39
,,Shaorma'' dietetica by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 01 mai 2010 08:18:26
Salata orientala by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 07 apr 2010 13:20:15
Clatite by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 14 mar 2010 17:07:04

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole