View Single Post
  #5493 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:41:05
just me simona's Avatar
just me simona just me simona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Buna! De cand n-am mai scris pe forum nici nu mai stiu....
Laptele nu e abatere, daca tot il mananci, mai bine gras decat cel fara grasimi. Nu stiu cati ani ai, dar banuiesc ca esti tanara asa ca doar daca aveai colesterolul marit trebuia sa eviti laptele gras. Stiu ce scrie in cartea lui, ca daca mananci lapte cu cereale, laptele trebuie sa fie degresat dar, datorita faptului ca vitaminele pe care le contine (A, D, K, si in cantitati mici E - fara vit. D. calciul nu se fixeaza in oase!) nu se pot absorbi decat in prezenta grasimilor, at aj la concluzia ca mai bine mananci lapte gras. Cel mai bun ar fi cel de bivolita sau cel de capra, dar acum doar daca il suporti.

Paine cu pate...mai bine nu. Asta pt ca pateul e gras. Ai putea doar daca ai cumpara paine cu Incarcatura glicemica mica, tip painea facuta din faina Slabesti Mancand.

La pranz doar pui si salata de varza e putin. Nu spun neaparat cantitativ. Eu as fi vazut pranzul ca pe pui cu legume la abur sau la cuptor sau chiar 2-3 linguri mari de mazare si cu salata de varza.

Seara, pe langa faptul ca ai prea putine proteine, ai acolo atat morcov cat si porumb. Nu e ok. Trebuia sa mai pui ceva pe langa. N-am idee, peste si rosii sau chiftelute monti, sau o ciorbita inainte.

Pt maine dimineata e ok. Pune si ceva salata sau cruditati pe langa.

O sa inveti usor.
Mersi de indicatii, bine ca nu e asa mare problema cu laptele, asta imi cam statea pe creier .
Cu pateul a cam fost pofta recunosc, o sa caut si faina aia, la plafar o gasesc??
Imi este chiar ok pentru ca am si masina de facut paine asa ca stiu exact ce as pune in ea . Plus ca pe langa pot adauga si o mana de seminte .
O sa incerc sa fiu maine atenta cu pranzul desi sincera sa fiu mie imi e foarte suficient. Se pare ca mai am totusi de lucrat cu fructele, astea imi plac de mor si as manca intr-una .
Cu legumele am cam dat-o in bara desi am vazut ca sunt destul de satioase.

Eu sunt destul de mofturoasa in ceea ce priveste mancarea asa ca incerc sa combin cumva Monti cu ceea ce imi place .

Mersi de atentionari, mai trage-ma de maneca daca gresesc.
De data asta ma simt super motivata sa slabesc, sper sa ma tina asa .
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat