Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5491 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:03:28
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul

Cafea cu lapte abatere ?nuuu doar daca e laptic condensat ca acela este gras rau
Paine cu ou? md preferat al copilariei mele
Sa te linistesc ca nu esti singura care si-a satisfacut o pofta ieri la pranz am papat paste cu sos de branza mi-a gresit sosul si nu am vrut sa ii atrag atentia pt ca era si managerul lor prin jur...am mancat ..mi-a stat in gat fiecare inghititura
Tare dar, pe viitor, chiar daca apar abateri neprevazute, sa stii de la mine daca le faci cu inima usoara si impacata cu situatia, nu au efecte negative serios
Si apropo, la mine am observat ca macaroanele cu branza merg, scad si cu ele cu conditia sa nu fie des

Te pup
Răspuns cu citat
  #5492 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:34:06
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara, fetelor,

Revin cu intrebarea mea legata de ficat: avem informatii despre el? Este sau nu este permis in faza 1?

Eu azi n-am putut manca de dimineata, de suparare, am rontait un mic copanel rotisat ramas de ieri. La pranz am mancat oua ochiuri, cascaval si muraturi. O patratica de ciocolata neagra ca gustare (mai am vreo 3 cioco aduse de sora mea acum luni de zile, dar nu m-am atins de ele, mancam ciocolata kinder, of course... iar acum imi prinde bine ca le am in dulap, la criza actuala de bani).
Seara o sa beau doar lapte, n-am deloc pofta de mancare, nu ma certati, de data asta...
Am gasit si o punga de linte jumate din care am pus acum la inmuiat pentru o supa de maine. Si mai am... paste integrale, orez salbatic si niste fainuri, dati-mi idei, va implor, ca nu mai stiu ce sa fac din ele, am lipsit prea mult din lumea Monti. Am ceva dovlecei cuburi si ceva vinete in congelator... poate fac niste combinatii.
Maine dimineata ma cantaresc si va uimesc cu schimbarea mea la ticker!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5493 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:41:05
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Buna! De cand n-am mai scris pe forum nici nu mai stiu....
Laptele nu e abatere, daca tot il mananci, mai bine gras decat cel fara grasimi. Nu stiu cati ani ai, dar banuiesc ca esti tanara asa ca doar daca aveai colesterolul marit trebuia sa eviti laptele gras. Stiu ce scrie in cartea lui, ca daca mananci lapte cu cereale, laptele trebuie sa fie degresat dar, datorita faptului ca vitaminele pe care le contine (A, D, K, si in cantitati mici E - fara vit. D. calciul nu se fixeaza in oase!) nu se pot absorbi decat in prezenta grasimilor, at aj la concluzia ca mai bine mananci lapte gras. Cel mai bun ar fi cel de bivolita sau cel de capra, dar acum doar daca il suporti.

Paine cu pate...mai bine nu. Asta pt ca pateul e gras. Ai putea doar daca ai cumpara paine cu Incarcatura glicemica mica, tip painea facuta din faina Slabesti Mancand.

La pranz doar pui si salata de varza e putin. Nu spun neaparat cantitativ. Eu as fi vazut pranzul ca pe pui cu legume la abur sau la cuptor sau chiar 2-3 linguri mari de mazare si cu salata de varza.

Seara, pe langa faptul ca ai prea putine proteine, ai acolo atat morcov cat si porumb. Nu e ok. Trebuia sa mai pui ceva pe langa. N-am idee, peste si rosii sau chiftelute monti, sau o ciorbita inainte.

Pt maine dimineata e ok. Pune si ceva salata sau cruditati pe langa.

O sa inveti usor.
Mersi de indicatii, bine ca nu e asa mare problema cu laptele, asta imi cam statea pe creier .
Cu pateul a cam fost pofta recunosc, o sa caut si faina aia, la plafar o gasesc??
Imi este chiar ok pentru ca am si masina de facut paine asa ca stiu exact ce as pune in ea . Plus ca pe langa pot adauga si o mana de seminte .
O sa incerc sa fiu maine atenta cu pranzul desi sincera sa fiu mie imi e foarte suficient. Se pare ca mai am totusi de lucrat cu fructele, astea imi plac de mor si as manca intr-una .
Cu legumele am cam dat-o in bara desi am vazut ca sunt destul de satioase.

Eu sunt destul de mofturoasa in ceea ce priveste mancarea asa ca incerc sa combin cumva Monti cu ceea ce imi place .

Mersi de atentionari, mai trage-ma de maneca daca gresesc.
De data asta ma simt super motivata sa slabesc, sper sa ma tina asa .
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5494 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:48:56
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Bine ai venit!!!! Eu am slabit 11 kg cu Monti data trecuta. Acum as mai vrea inca 10 si am cam aceeasi greutate ca tine, asa ca o sa te urmaresc
Asa cum deja ai aflat, laptele e unul din acele lucruri "admise". Insa atentie la amestecul de cereale, fiindca daca-ti iei muesli de-ala de care mancam si eu inainte, el contine atat fructe uscate (banane, stafide) cat si fulgi de porumb, care nu-s conforme.
Atentie si la fructe, mai bine mananci doar dimineata, cu ceva vreme inainte de micul dejun, in timpul zilei, ca gustare, mai bine mananci niste migdale sau seminte crude.
Cam multe atentionari, iarta-ma, o fac din entuziasm. Oricum, daca tu slabesti acum, e bine, atunci cand vei ajunge la perioada aia cand simti ca nu mai slabesti, tine cont de aceste atentionari si o sa vezi ca se urneste cantarul.
Monti chiar este super, stai sa vezi cate chestii ai voie sa mananci!!! Eu ma inspir mult de la fetele de aici.




Eu sunt adepta omletelor, sunt EXCELENTE! Ouale iti aduc beneficii inestimabile! Eu pun si ciuperci, ardei, sunca sau peste afumat.
La cina mi se pare cam putin sa mananci doar legume aburite... Data viitoare mananca-le cu branza sau carne alaturi. Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea: daca mananci mai putin nu slabesti mai repede!!!! Dimpotriva, asa cum toate de aici am invatat pe pielea noastra, daca mananci suficient, organismul nu va simti nevoia sa-si faca rezerve. Pe cand daca te infometezi, imediat ce inghiti ceva, el se va grabi sa puna deoparte ceva pentru zile negre.

Mult succes iti doresc!!! Ai toata sustinerea noastra!
Multumesc, bine v-am gasit .
11 kg , mama ce mi-as dori si eu . Cerealele contin ovaz integral 25%, grau integral 25%, secara integrala 25% si orz integral 25% , sunt ok as zice eu. Nu sunt senzationale la gust dar eu le las putin in lapte sa se inmoaie, dupa aia chiar sunt ok .
Cu fructele deja m-am lamurit cum sta treaba , o sa incerc sa nu mai gresesc .


Sa stii ca si mie mi-a placut, mi-am ras putina branza si a fost super.
Legume am mancat destul de multe si chiar nu am simtit ca m-as fi privat de ceva, mi-a fost suficient.
Oricum voi tine cont .

Multumesc mult, sa dea Domnul sa ajungem toate la greutatea dorita.
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5495 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:51:01
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Pasy, sunt pe aici... si pe dincolo!!

Tu te referi la macaroanele cu branza alea de le mananca tot romanul? Sau paste integrale cu branza 0? Ca ma cam mir ca tocmai tu sa spui asa senina ca mananci macaroane cu branza si tot slabesti
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5496 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:51:29
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Bine ai venit

Monti e un stil de viata si de asta nu o sa slabesti de azi pe maine, dar daca te tii de treaba macar 4-5 luni, ceea ce ai dat jos asa ramane chiar daca apoi mai calci pe de laturi , cu conditia sa nu abuzezi o sa inveti multe aici, mie asa mi s-a intamplat si a fost minunat
Ai fost deja atentionata la abaterile facute, asa ca nu mai revin si eu, citeste cat mai mult, daca ai timp, aici gasesti foarte multe materiale, in biblioteca, aceasta e cheia succesului


Spor la minusuri la kg
Multumesc
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5497 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:54:28
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Bine v-am gasit frumoaselor

La mine toate bune si minunate
Da lapticul cu cioco de casa nu ajuta la slabit nici macar la mine am stagnat dupa el zic si eu asa, ca doar stiam toate ca e abatere

Meniu azi:
MD: doua ochiuri si un pic de zacusca pe cascaval, bine, recunosc, si o felie de paine cu ou
G1: Cafea cu lapte cred ca si asta e abatere
P: Mazare scazuta cu ciuperci umplute
Mai departe inca nu stiu. Sper sa am timp azi sa imi fac meniul pe sapt viitoare ca altfel o tot dau in barci

Va pup si sa aveti un wekend minunat
Mama ce bun e laptele cu cacao .
Eu stiu ca la Monti e voie doar cafea decaf dar am primit de la cineva din afara niste cafea cu aroma de vanilie, miroase demential si tare as mai bea o cana. Eu nu sunt mare consumatoare asa ca nu ma afecteaza deloc treaba asta dar acum chiar as bea o cana sa-mi satisfac pofta. Imi fac rau singura daca fac asta ?
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5498 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:57:25
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Buna seara, fetelor,

Revin cu intrebarea mea legata de ficat: avem informatii despre el? Este sau nu este permis in faza 1?

Eu azi n-am putut manca de dimineata, de suparare, am rontait un mic copanel rotisat ramas de ieri. La pranz am mancat oua ochiuri, cascaval si muraturi. O patratica de ciocolata neagra ca gustare (mai am vreo 3 cioco aduse de sora mea acum luni de zile, dar nu m-am atins de ele, mancam ciocolata kinder, of course... iar acum imi prinde bine ca le am in dulap, la criza actuala de bani).
Seara o sa beau doar lapte, n-am deloc pofta de mancare, nu ma certati, de data asta...
Am gasit si o punga de linte jumate din care am pus acum la inmuiat pentru o supa de maine. Si mai am... paste integrale, orez salbatic si niste fainuri, dati-mi idei, va implor, ca nu mai stiu ce sa fac din ele, am lipsit prea mult din lumea Monti. Am ceva dovlecei cuburi si ceva vinete in congelator... poate fac niste combinatii.
Maine dimineata ma cantaresc si va uimesc cu schimbarea mea la ticker!
Nu sunt eu mare experta la Monti dar eu as zice ca e voie ficat de pui. Totusi mai asteapta sa vezi ce zic si fetele.
Sotul meu mananca cioco Milka, preferata mea . Incerc sa ma tin tare.
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5499 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 18:01:44
just me simona's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Meniul de azi :
Mic dejun : omleta din 3 oua si o felie de branza.
Pranz : aprox 200 gr carne de pui la rotisor cu castraveti murati.
Gustare : iaurt cu cateva cereale .
Cina : oscilez intre carne de pui la rotisor cu salata de rosii si castraveti sau salata compusa din rosii, castraveti, ton si salata verde . Voi ce ati manca ?

Am baut 2 litri de apa plata cu lamaie si m-am plimbat vreo 4 ore prin magazine asa ca asta mi-a fost sportul pe ziua de azi .
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5500 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 18:09:31
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Multumesc, bine v-am gasit .
11 kg , mama ce mi-as dori si eu . Cerealele contin ovaz integral 25%, grau integral 25%, secara integrala 25% si orz integral 25% , sunt ok as zice eu. Nu sunt senzationale la gust dar eu le las putin in lapte sa se inmoaie, dupa aia chiar sunt ok .
Cu fructele deja m-am lamurit cum sta treaba , o sa incerc sa nu mai gresesc .


Sa stii ca si mie mi-a placut, mi-am ras putina branza si a fost super.
Legume am mancat destul de multe si chiar nu am simtit ca m-as fi privat de ceva, mi-a fost suficient.
Oricum voi tine cont .

Multumesc mult, sa dea Domnul sa ajungem toate la greutatea dorita.
Sunt ok cerealele, bravo! Daca vrei sa le mai schimbi gustul, si daca-ti place, evident, pune scortisoara si indulceste cu sirop de agave. E cam scump, pentru mine, cel putin, dar am luat si eu un tub de 250 ml de la DM cand am luat o data mai multi bani si nu s-a simtit. Si ma tine mult, ca doar nu abuzez de el.

Sau mananca cereale cu iaurt si cu fructe de padure congelate. Fructele de padure, de fapt tot ce se termina in denumirea engleza in berry, poate fi mancat oricand, oricat, fara restrictii, deci profita ca sa mai schimbi gustul cerealelor. Si la fel... nu mananci toata ziua, o punga de-aia de fructe te tine mult timp, pui cate o lingura la fiecare portie, mai mult nu intra.

O sa ajungi unde vrei, ai sa vezi! Si-asa esgti tu motivata, acum ca ai si dat de noi aici... nu mai ai scapare! E contagios!!!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole