View Single Post
  #5498 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 17:57:25
just me simona's Avatar
just me simona just me simona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Monti
Date: 163cm, 67kg
Mesaje: 52
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Buna seara, fetelor,

Revin cu intrebarea mea legata de ficat: avem informatii despre el? Este sau nu este permis in faza 1?

Eu azi n-am putut manca de dimineata, de suparare, am rontait un mic copanel rotisat ramas de ieri. La pranz am mancat oua ochiuri, cascaval si muraturi. O patratica de ciocolata neagra ca gustare (mai am vreo 3 cioco aduse de sora mea acum luni de zile, dar nu m-am atins de ele, mancam ciocolata kinder, of course... iar acum imi prinde bine ca le am in dulap, la criza actuala de bani).
Seara o sa beau doar lapte, n-am deloc pofta de mancare, nu ma certati, de data asta...
Am gasit si o punga de linte jumate din care am pus acum la inmuiat pentru o supa de maine. Si mai am... paste integrale, orez salbatic si niste fainuri, dati-mi idei, va implor, ca nu mai stiu ce sa fac din ele, am lipsit prea mult din lumea Monti. Am ceva dovlecei cuburi si ceva vinete in congelator... poate fac niste combinatii.
Maine dimineata ma cantaresc si va uimesc cu schimbarea mea la ticker!
Nu sunt eu mare experta la Monti dar eu as zice ca e voie ficat de pui. Totusi mai asteapta sa vezi ce zic si fetele.
Sotul meu mananca cioco Milka, preferata mea . Incerc sa ma tin tare.
just me simona, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat