Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #55 (permalink)  
Vechi 20 feb 2020, 11:29:11
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna dimineata

Gata ziua de ieri, la fel de conforma asa cum mi-am propus-o, fara nici o abatere - asta ar mai fi lipsit la cati carbohidrati am mancat
Icrele de chia surprinzator de bune, dar pentru ca le-am facut cu o seara inainte si nu am gustat din ele au iesit cam fara sare dupa gustul meu. Oricum e o experienta de repetat.
Astazi mic dejun cu cascaval vegetal, ou fiert, somon, ardei capia, sunca de Praga si lapte de cocos. Gustare 2 biscuiti Belvita iar pranzul cu pulpe de pui dezosate, legume la cuptor si castraveciori murati.

Daca scad sub 99 saptamana asta sunt "tatic" Idealul meu ar fi un kilogram pe saptamana si tot ce este sub imi da o stare de neliniste " daca nu reusesc, daca nu voi putea slabi, daca...daca...daca"
Nu ma ajuta nici varsta si nici nenumaratele diete incepute si nefinalizate.
Ma tot inspir de pe instagram si-mi tot repet "daca ele au putut, trebuie sa pot si eu".
O zi frumoasa va doresc, slabutelor
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lonely:
butterfly30 (20 feb 2020), mika_me (21 feb 2020), Zoe (21 feb 2020)