View Single Post
  #5500 (permalink)  
Vechi 12 ian 2013, 18:09:31
RaluR's Avatar
RaluR RaluR este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de just me simona Vezi mesajul
Multumesc, bine v-am gasit .
11 kg , mama ce mi-as dori si eu . Cerealele contin ovaz integral 25%, grau integral 25%, secara integrala 25% si orz integral 25% , sunt ok as zice eu. Nu sunt senzationale la gust dar eu le las putin in lapte sa se inmoaie, dupa aia chiar sunt ok .
Cu fructele deja m-am lamurit cum sta treaba , o sa incerc sa nu mai gresesc .


Sa stii ca si mie mi-a placut, mi-am ras putina branza si a fost super.
Legume am mancat destul de multe si chiar nu am simtit ca m-as fi privat de ceva, mi-a fost suficient.
Oricum voi tine cont .

Multumesc mult, sa dea Domnul sa ajungem toate la greutatea dorita.
Sunt ok cerealele, bravo! Daca vrei sa le mai schimbi gustul, si daca-ti place, evident, pune scortisoara si indulceste cu sirop de agave. E cam scump, pentru mine, cel putin, dar am luat si eu un tub de 250 ml de la DM cand am luat o data mai multi bani si nu s-a simtit. Si ma tine mult, ca doar nu abuzez de el.

Sau mananca cereale cu iaurt si cu fructe de padure congelate. Fructele de padure, de fapt tot ce se termina in denumirea engleza in berry, poate fi mancat oricand, oricat, fara restrictii, deci profita ca sa mai schimbi gustul cerealelor. Si la fel... nu mananci toata ziua, o punga de-aia de fructe te tine mult timp, pui cate o lingura la fiecare portie, mai mult nu intra.

O sa ajungi unde vrei, ai sa vezi! Si-asa esgti tu motivata, acum ca ai si dat de noi aici... nu mai ai scapare! E contagios!!!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat