View Single Post
  #5508 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 17:33:05
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Anes-Jurnalul unei foste fumatoare

Buna, fetele!

Aida, m-am tot gandit la rochia aia de la bien savvy, sincer, nu m-a dat pe spate, adica e spectaculoasa la prima vedere, dar cam prea sclipicioasa, nu stiu, parca nu are suflet...
In plus, arata bine pe tipe de 1,75/60kg...
Pretul...Iulia a facut o evaluare cred dupa anunturile de pe diverse forumuri, ca si mine dealtfel. Sunt anunturi cu vanzari rochii de mireasa, al caror pret initial era intre 3000 si peste 6000 ron ...cele mai scumpe produse de unica folosinta pe care le cunosc.
Am aruncat o privire si pe niste site-uri din Franta, rochii de seara sau ocazie sunt intre 80 - 130 euro, tocmai in ideea ca nu are rost sa arunci o caruta de bani pentru un lucru pe care 90% din celelate femei invitate la eveniment il vor barfi, iar pe majoritatea barbatilor ii va lasa indiferenti pina la al treilea pahar, cand se vor gandi cu nostalgie oare cum ar arata rochia aia mototolita si aruncata pe podea in dormitor...
In fine, ideea e sa gasesti ceva care sa-ti placa si sa te faca sa te simti bine.

Anca, vorbeste cu Iulia, ea era cu voodoo si dansul ploii, sa vezi cum se face sa trimiti norii aia mai incoa...
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]