View Single Post
  #556 (permalink)  
Vechi 13 apr 2012, 11:10:35
vio30's Avatar
vio30 vio30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 82kg
Mesaje: 916
Aprecieri acordate: 50
Am fost apreciat(a) de 64 ori in 37 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (III)

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
mai mai ce fete vorbarete ati fost ieri . eu nu am putut sa stau la laptop pt ca a trebuit sa ma joc cu Lucas, era ft suparat daca ma apropiam de birou si am vopsit ouale. mi-am cumparat un steamer si nu reusesc sa-i dau de cap cum functioneaza, instructiunile sunt doar in germana si scris aiurea si nu inteleg, sper sa-i dau de cap. azi mergem sa mai cumparam cateva chestii pt masa de Pasti si maine treburi. o sa facem ciorba de miel, friptura de miel pe care o voi pune azi la marinat, drob de pui (asta e preferatul meu cu cat mai multe verdeturi, organe eu pun ft putine.....verdeturile sunt la putere ), o sa fac pt Lucas niste rosii umplute cu carne de curcan, el nu se omoara cu friptura, nu ii place, poate o sa fac putina salata beuf de pofta....sa vedem maioneza, cred ca o sa pun din aia cumparata. in sarcina nu e voie ou crud. cred ca o sa fac un cozonac si pasca si gata

anul trecut doar incepusem cura de dat suncile jos , in ziua de pasti numaram calorii , dar nu imi pare rau pt ca nu m-am ingrasat deloc de pasti, acum sper sa nu pun mai mult de un kg....deja incep sa sar calul, dupa pasti ma apuc serios de numarat calorii ca nu mai tine
buna!mai pui si alta verdeata in afara de ceapa si usturoi verde????
vio30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 498 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]