Subiect: Jurnal polyana
View Single Post
  #557 (permalink)  
Vechi 01 nov 2010, 11:49:47
polyana's Avatar
polyana polyana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Fetelor, in primul rand va multumesc ca nu m-ati uitat, si va doresc o saptamana de vis


Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Ce mai faci ,poly ?
Sper ca ai avut o sambata frumoasa!

Ce zici de un ceai ?
Roxi, macar virtual sa mai beau si eu ceiut, ca in realitate am dat-o iar pe cafea, multa sanatate, sa ai grija de tine si spor la scoala

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare!
Sper ca nu ai lucrat prea mult azi!!!
Sa ai o noapte buna si somn lin , vise placute!!!
Pup Nico, si te mai astept.

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Poly,o duminica placuta!Sper ca esti bine.
Lidiuta, sunt bine, am avut musafiri, si poftiti si nepoftiti, dar toti au fost bineveniti . Sunt un pic cam obosita dar sper sa imi revin si sa ma apuc de invatat, pup

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Duminica placuta! (ne cam ingrijorezi ca n-ai intrat)

Vai Loly, ce-mi place privelistea, melancolie totala.....de-aia n-am mai intrat, am glumit.
Multumesc pentru grija, si eu am fost pana acum, dar totul s-a spulberat, acum sunt din nou vesela si bine dispusa sa zic. L-am sunat pe doctor, sa-i spun ce si cum, si mi-a zis sa stau linistita ca asa tre sa fie. M-a ghicit din prima, mi-a zis: te-ai uitat in oglinda de esti ingrijorata, asa este, m-am uitat sa vad si eu ce-i acolo. Adevarul e ca din spusele lui, altele ar fi simptomele de alarma. Asa ca, sunt fericita si incep sa-mi caut de lucru.

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ce faci draguta mea?
Ai mei au plecat la baschet ,sunt singurica acasa. Azi am fost la cumparaturi ,mi-am umplut camara de fructe ,mi-am luat citrice.Am mancat monti 2 zile.Cel mai greu mi-e sa mananc fructele inainte de masa ,eram invatata sa le pap ca desert. Vad ca supravietuiesc si asa si merge.
Aly, eu ieri nu numai ca nu am avut timp sa intru, dar mi-am facut si de cap, cand o vedea Loly, am mancat total neconform, dar nu puteam refuza. O buna prietena a facut pomana bunicului ei si s-a gandit ca-s bolnava si-mi prinde bine ceva de mancare, chiar nu puteam refuza. Norocul meu e ca n-am fost singura sa mananc eu tot ce mi-a adus

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Poly ,ai umblat la ticker?
Felicitari pentru rezultate, n-am umblat la ticker, dar cu siguranta sapt asta o sa modific, dar in sus. Am uitat sa-ti spun ca mi-a aduc si o sacosa de struguri, asa ca o sa am si struguri careva zile, si inca, pe saturate, Deci, adio slabit pe sapt asta
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]