View Single Post
  #5572 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 18:22:15
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

mi-a trecut, iubita, pentru ca asa cum am spus, sunt om, e normal sa apara si schimbari, nu putem fi la fel de-a lungul vietii. important e ca putem face ce modificari vrem noi asta cu limita. imi pare rau doar ca, in cazul in care chiar am 71 de kile, o sa trag echipa in jos in concurs

si eu tot la munca sunt, in 2 ore plec. sper sa am timp sa fac si sportul propus, trebuie sa fac o baie si sa merg la iubi, mai petrec timp si cu el

ce ma bucura foarte mult e faptul ca mi se regleaza tranzitul, incet incet. mi se curata colonul si asta e bine, sunt pe drumul cel bun.daca nu as fi umflata de atata apa, as avea burtica ceva mai plata
Nu m-am uitat la regulile concursului la care participi....nu am ce sa spun despre asta

Acum mi-a spus al meu ca vine si el aks cu mn la 10...deci iar sar peste sport...dar recuperez maine....o sa am o zi agitata...merg la cumparaturi...ma apuc de gatit pt sarbatori ..fac si curat si sport...poimaine merg la shopping sa-mi iau cate ceva de imbracat...o rochita pt sarbatori si vreau sa-mi iau perechea aia de blugi cu o marime mai mica...sa vad cat dureaza pana intru in ei....

Inseamna ca ai rezultate cu ceaiul verde...semintele de in si..ce ti-ai mai luat tu...bv...ma bucur sa aud asta....intr-adevar esti pe drumul cel bun....si eu am vazut schimbari la burta mea de cand am inceput dieta de doua saptamani...si asta ma bucura cel mai mult...ca asta e si problema la mn...burta...la picioare nu m-ar deranja sa raman la fel..
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]