View Single Post
  #5574 (permalink)  
Vechi 18 dec 2011, 18:55:06
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


:d shoppinguiala, super!eu nu imimai cumpar nimic, m-am asigurat.mi-au trimis parintii 4 pulovere, 2 perecehi de cizme, eu mi-am luat 2 perechi de pantaloni si 2 helanci, so...i'm done!

eu tot sper sa ajung repede acasa, sa termin cu treaba repede sa am timp macar de 30 min de sport. abia apoi fug la iubi

dap,da roade. taratele le-am uitat la tara, dar aseara am luat seminte de in. si ele sunt super!am mai avut o perioada in care am luat dar nu le hidratam, poate de-astea nu am avut rezultate. acum au efect si ma bucur mult ca macar de problema asta scap

eu cu burta aveam probleme dar mai nou incep sa ma enerveze si picoiarele, cu toate ca nu vreau niste bete, merg si mai grosute dar nu ca ale mele in momentul de fata
Deci eu cred ca sunt mai obsedata de shopping decat de dieta...daca ma lasi intre haine...n-as mai pleca de acolo nici dupa o zi de alergat din magazin in magazin...abia astept sa vina marti....ma duc de dimi...ca sa nu fie mare aglomeratie..cel putin asa sper....eu niciodata nu voi fi "done"....tot timpul imi lipseste cate ceva....este ca un drog....si nu mai scap ever

Macar tu sa faci sport azi...eu imi relaxez muschii...ii pregatesc pt ce urmeaza

Cu burta am probleme de cand ma stiu....la picioare mai trebuie dat jos nu zic nu...dar...nu prea mult...ca nu-mi plac prea slabe...si apoi ar trebuii sa-mi schimb iar toata garderoba
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]