View Single Post
  #56 (permalink)  
Vechi 22 oct 2017, 18:09:22
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - carpe diem

Saptamana 6, ziua 21 (21.10.2017)

Antrenament piept+umeri. In pauza dintre exercitii am facut genuflexiuni cu saritura sau abdomene.

De maine revin si cu meniuri mai riguroase si mai bine gandite, zilele asta am mancat cam amestecat si deloc hipocaloric. Asa, ca inainte de CM...

Am bifat 6 saptamani de sala (de fapt, au fost 5, pentru ca in una am fost plecata) cu cate 4 antrenamente pe saptamana. Pot spune ca mersul la sala a devenit rutina si, in mare parte, am invatat sa execut corect exercitiile.
De-acum ar trebui sa ma concentrez mai serios pe slabit, ceea ce presupune un control mai strict al alimentatiei.
Mi-am propus un maxim de 1500 de calorii ( in zilele cu excese), iar ca regula 1400 de calorii, cu un consum redus de carbohidrati. Pentru asta voi apela la calculatorul nutritional. Asta e, nu scap de cantarul de bucatarie...
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]