View Single Post
  #56038 (permalink)  
Vechi 20 apr 2016, 21:56:43
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de kartika Vezi mesajul
Buna seara!
Sunt mesagerul Ellei,slabuta cu vechime si care-mi spune ca va citeste de pe telefon dar nu stie de ce nu poate posta.A slabit aproape 50 de kilograme in 11 luni tinand Dukan,apoi a avut o perioada de 7 luni in care nu a vrut sa auda de carne,perioada in care a mancat foarte multe citrice.A reluat Dukan si a slabit din nou,nu asa de mult ca la inceput dar este multumita.A citit peste tot si nu a gasit informatii pe forum la ceea ce o framanta,de aceea va intreaba:
-slabind foarte mult i s-au lasat sanii(spune ca natura a fost darnica cu ea)transpire foarte tare,si uneori are rani si mancarimi.A fost la medic care I-a zis sa se spele foarte des,crema de galbenele si sutien de bumbac.Slabind mult ,grasimea de pe partile interioare ale picioarelor s-a cam topit,pilea atarna si la mers ii produce mari dureri.A incercat multe retete"minune" de pe internet dar fara rezultat,de aceea va cere ajutorul.
Ea se reingrasase toate kg slabite cu dukan?
Nu stiu ce sfat sa ii dau.....inca nu imi atarna pielea! Mancarimi de piele am si eu uneori si ma scarpin pana da sangele. Am citit la grupul de pe fb ca mai multe dukanite patesc asta.Eu ma dau cu orice alifie hidratanta. Despre piept.......nu ai ce sa ii mai faci,doar poate silicoane!
Imi amintesc de Ella........parca Ella 78 isi zice aici.
Mai multe fete zic ca nu pot scrie de pe telefon.Nu stiu de ce. Nici eu nu puteam scrie mereu de pe telefon cand eram in RO.
__________________