Subiect: Jurnal Zoe
View Single Post
  #5620 (permalink)  
Vechi 18 ian 2021, 09:32:02
adinico's Avatar
adinico adinico este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
md:
c: un rest de hummus cu pâine, roșii, ceapă verde

n-am mai fost la cumpărături, e frig tare și, în plus, am încă diverse rezerve. de luna asta încerc să fiu mai atentă la banii dați pe mâncare și nu numai, trebuie să strâng nițel cureaua.

humusss daaa ...tb sa mai imi fac si eu...tb sa iau tahini...curand il pun pe lista

bine zici cu cumpatatrea la achizitia de mancare si eu am inceput o campanie si mai riguroasa din noiembrie; nu imi place sa arunc mancarea;
am cooptat si toata familia ca fiecare sa isi dea interesul ca mancarea nu pica din cer si sa vina si cu idei de meniuri ( eu doar sa le corectez s afie sanatoase cat de cat ) facem inventarul impreuna la ce mai am pe stoc si apoi facem lista si mergem impreuna! inainte mergeam sa cumpar mai mult singura...apoi am descoperit ca daca mergem exact dupa lista e mult mai bine; uneori mai treceam si printre rafturi ca mai imi sarea in privirea cate ceva de care uitasem dar si tentatia cumpararii apare, lasa ca poate fac aia, aia ...e nu mai fac asa .... lista si gata....am simtit un progres pe acest plan.

__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui adinico:
nikytour (18 ian 2021), Zoe (19 ian 2021)