Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5650 (permalink)  
Vechi 05 oct 2012, 20:55:41
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Neata!
Va doresc o zi de vineri cat mai usoara si un inceput de weekend cat mai interesant



Buna Andreea
Am povestit aici: Jurnal "Slabuta"
M-am programat pentru saptamana viitoare.

Ce-mi place ca toamna de anul acesta se mentine mai calda, se mai pot face plimbari...
Imi doresc sa merg la munte si cred ca saptamana viitoare o sa imi organizez o mini-vacanta, cu ocazia aceasta o sa vizitez si expozitia klimt de la sinaia.

Hai sa ne organizam. Chiar daca este mai greu, dar nu este imposibil
Am pofta de ceva gustos si in acelasi timp mai exotic Ai vreo sugestie pentru mine?

V-ati facut ceva planuri pentru Craciun, Revelion? Eu deja ma gandesc... Vreau o vacanta undeva cu multa-multa zapada... Cam multe vacante in mesajul meu

Ce mai face nepotelul tau? Am citit ca il vizitezi foarte des...

Salutari lui Cata si tie multi pupici
Am citi ce ai patit... doamne.... bine ai facut ca te-ai programat la medic.. nu e normal sa tii se intample asa ceva...M-ai socat..
Ma bucur tare ca iti faci timp sa te si relaxezi.. sa mergi la munte.. O sa-ti priasca cu siguranta
Si eu cred ca merg in acest weekend pe la mama la sat sa ma odihnesc..sa respiram aer curat Evident nu e ca aerul de la munte.. dar e multtt mai bun ca in oras

Am inceput sa ma organizez.. incet.. incet.. Nu am mai mancat porcarii.. Am cat de cat mese stabile.. Sunt pe drumul cel bun pana acum
Sunt in pana de idei.. nu am idei nici pt mine ce sa mananc.. Eu in ultimele zile am mancat muuulteeee mere golden verzi ..dar romanesti.. sunt extraordinar de bune... Ieri mi-am gatit o tocanita de legume.. a fost super super buna.. maine nu stiu ce o sa mai manac.. mere sigur, dar mancare vedem Ananas mai manac.. imi place ft mult..

Nu ne-am facut nici un plan Noi planurile de sarbatori le facem cu cateva zile inainte..sau maxim doua - 3 saptamani
Dar astept cu nerabdare o minivacanta in iarna.. un weekend la munte.. ceva Bine faci ca te gandesti la vacante.. meriti din plin..Ai nevoie si de odihna si relaxare

Tudor creste... e tot mai smecher..face ce vrea.. e super super frumos.. are 4 dintisori.. E un scump.. Mor de dragul lui.... al lor.. ca am doi nepotei.. unul si din parte surorii lui Cata, numai ca stau mai mult cu Tudor ca este mai aproape..

O sa-i transimit salutarile lui Cata, inca e la munca, la 22 scapa si de maine dupa o sa fie si el liber.. asa ca vom avea timp sa stam impreuna

Un weekend cat mai linistit iti doresc.. daca ajungi la munte sa te gandesti si la noi
Te imbratisez cu mult mult drag...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat