View Single Post
  #5689 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 09:25:00
bety's Avatar
bety bety este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg (II)

Citat:
Anterior postat de rachel26 Vezi mesajul
se putea sa-mi tihneasca cafeaua?
au redus perioada CIC la un an, fara modificarea indemnizatiei...si nu afecteaza mamicile care sunt deja in CIC...sunt total nebuni, zau daca nu!
am auzit,sunt nebuni......unde poti duce un copil de 1 an???nu sunt crese,de bone nici nu se pune problema........eu am fost in somaj si de acolo in CIC , deci daca ma trimetea la munca trebuia sa imi caut ..........unde puteam gasi ????
Citat:
Anterior postat de rachel26 Vezi mesajul
neata iubitele
bine ati venit, viitoare slabute!
iubitele, v-am lasat balta ieri, imi cer scuze, am iesit la plimbare...
anutza iubita, cum crezi tu ca pun poze cu mine in compleu?nu acum iubita, dupa inca niste kg-e jos ok?
bety, cum esti azi?bebe silviu?
dau o cafea mare si tare daca vreti
va pup
sunt bine,silviu este un marait,toata noaptea se varcoleste si de abia apuc sa dorm 2 ore legate........in rest ma trezesc mereu,noroc ca dimineata vine mama si mai sta cu el si ma duc i alta camera si mai dorm 2 ore......
Citat:
Anterior postat de tiisna1 Vezi mesajul
Sigur vei ajunga unde doresti. Din cate am citit nici nu ai avut o perioada usoara asa ca important este ca nu te lasi. In acest punct vreau sa ajung si eu, si anume, sa nu ma las in momentele de stres care inevitabil apar in viata.
trebuie sa ajung,nu am mai avut de mult 74 de kg,pana acum ma apucam de slabit si mai mult de 2 saptamani nu tineam,apoi luam mai mult pe mine..........chiar daca am avut saptamani in care am mancat lucruri interzise,am mancat mult..........am maers apoi mai dparte.
dupa ce voi scapa si de scoala ma voi apuca iar de sport.
Citat:
Anterior postat de gianaelly Vezi mesajul
Neata a fost buna cafeaua? m-am apucat si eu mai serios de slabit. imi calculez caloriile cu multa atentie. Imi beau si eu cafeaua si am vrut sa vad ce mai faceti si ce mai scrieti. Am citit de curand intr-o revista de sanatate ca ajuta foarte mult la slabit o cana mare de apa cu o lingurita de miere si jumatate de lingurita de scortisoara. O amesteci bine si bei jumatate dimineata si jumatate seara. Eu am observat ca imi taie pofta de mancare. O zi buna sa aveti
Mai am o problema: am un steper acasa dar nu reusesc sa stau pe el mai mult de 15 min. Poate imi dati niste sfaturi in legatura cu un sport mai usor practicabil acasa. Nu pot merge la sala , programul de lucru ma incurca mai mult as pierde banii de abonament. Am un program haotic
bine ai venit si la cat mai multe kg date jos. sport usor este start walking .........sau programele hip-hop cu shaun t......zumba.....eu astea le faceam si o sa le mai fac
Citat:
Anterior postat de CaSy Vezi mesajul
asta m-a enervat si pe mine rau... si chiar ne-am propus ca anul viitor sa facem si noi un bebe... sincer nu stiu cum o sa-l putem creste... eu sunt bugetara, nu va spun ce salariu am... incurajeaza astia natalitatea de nu mai pot, ca sa nu mai zic de saracii pensionari, cu ce or sa ajunga sa traiasca, de medicamente nu mai poate fi vorba... stiu exact prin ce trec pentru ca ai mei parinti sunt amandoi pensionari... groaznic
offfffffffffff, este greu........sunt atatea cheltuieli cu un bebe.........doar pe pampersi se duc aproape 2 milioane,eu de la 3.5 luni ii dau lapte praf...........alte 2 milioane pe luna......plus multe altele........
si parintii mei sunt pensionari.mama da lunar pe medicamente aprox 1-2 milioane........nu stiu unde o sa ajungem...........este din ce in ce mai rau
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2213 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1696 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1180 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]