View Single Post
  #5699 (permalink)  
Vechi 26 nov 2011, 17:40:27
ramo0215's Avatar
ramo0215 ramo0215 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2010
Locaţie: craiova, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 83kg
Mesaje: 3.685
Aprecieri acordate: 457
Am fost apreciat(a) de 433 ori in 347 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de andrea monica Vezi mesajul

mie i-mi spui eu de 5 ani ma lupt cu ea ,de cand il am pe baietel ,cu fetita m-am recuperat repede in 6 luni dupa nastere am fost la kg perfecte ,iar cu baietelul vezi sunt aici si ma chinui ,ma plang ,si cel mai tare ca disper ..de multe ori i-mi vine sa renunt ,pt ca inainte mancand putin,ceva usor si scapam de kg cat ai pusca din degete si acum nici cu dieta ,sport...ieri am fost la o nutritionista si a zis ca ma vede bine .,doar la burtica i-mi treb lucrat ..si cica cu proteine ...mi-a dat si o dieta pt cele 4 kg ..care vreau sa le dau jos ....a., a mai zis ca am dat din kg si sa transformat in masa musculara ..apoi eu stiu ..
masa musculara s pune greu..si intradevar..ea atarna mai multe decat grasimea....ar fi ok daca ai pus masa musculara..datorita ei s vor duce mai usor kg in plus..
__________________

Jurnal-ramo0215
ramo0215, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 834 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]