Subiect: Jurnal just21
View Single Post
  #570 (permalink)  
Vechi 06 ian 2012, 15:47:46
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal just21

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna, Patricia, numele meu e Andreea!

Sa stii ca si eu am un istoric bogat de diete si nebuneli, de la anorexie (internata in spital) pana la mancat compulsiv si cunosc starile acelea in care ai fi gata sa iti dai 10 ani din viata numai sa nu te ingrasi!

Dar gandeste-te ca esti tanara si nu o sa poti manca mereu f putin si sa faci mult sport, trebuie sa te axezi acum pe accelerarea metabolismului: mese mici si dese, multe proteine, sport (cardio si exercitii cu greutatea corpului), ceai verde, muuuulta apa, cat mai multa miscare si o atitudine pozitiva! Spune-ti tie in fiecare zi ca esti slabuta asa cum vrei, ca ai un metabolism super, ca te ajuta sa arzi tot ce mananci! Conteaza foarte mult, sa stii!
Multumeste-i zilnic lui Dumnezeu pentru tot ce ai si roaga-te sa te ajute sa iti indeplinesti tot ce vrei!

Am citit mai demult in jurnalul tau ca luai medicamente prescrise de medic: mai iei?
Fa-ti niste analize sa vezi daca totul e ok!

Te pup!
MA bucur sa te cunosc!
tocmai faptul ca nu voi putea manca toata viata putin m`a facut sa reactionez..Am inceput sa am probleme cu concentrarea la scoala si sa nu mai dau randament maxim.iar mie asta nu imi place..nu sunt eu..parca sunt alta persoana..m`am schimbat complet..Viata mea graviteaza in jurul kg..si am zis ca in vacanta asta cat de cat trebuie sa ma pun pe picioare..Nu mai merge asa..
Cat despre psihic..eu recunosc ca sunt stresata..si mi`e asa greu sa ma controlez..foarte greu...am stari ff schimbatoare..si parca imi e greu sa fiu optimista..de renuntat nu as vrea sa renunt dar ma las coplesita si imi vine sa plang sa ma ascund in casa sa nu ma vada nimeni..Acum de vreo 2 zile am inceput sa incerc sa ma relaxez..desi stiu ca mai e mult pana sa imi revin complet.
Oricum multumesc pentru sfaturi!:*
A si cat despre medicamente nu mai iau.din luna iunie.
__________________