View Single Post
  #570 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 14:14:21
Lala26's Avatar
Lala26 Lala26 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de ioana3b Vezi mesajul
Buna ziua la toate slabutele!Eu vin dupa 1 an de pauza la orice dieta(m-am mai infometat putin cand am sarit calu) si acum vreau sa ma alatur voua,ma primiti?
Am studiat principiile si nu sunt in clar cu cateva lucruri asa ca va rog sa aveti rabdare sa-mi explicati si mie
1: La un mic dejun proteic(branza,ou,sunca)se pot alatura salata verde si altte legume cu ig mic(rosii,castraveti,praz)?
2: La o cina sau un pranz se poate asocia carne cu o mancare din legume gatite cu ig scazut ?
3: Legumele cu ig scazut se pot combina de orice maniera intr-o mancare gatita si se poate adauga si un pic de smantana si totusi ramane comforma...eu asa am inteles!Adevarat?
va multumesc si astept cu interes sa-mi raspundeti ! o zi frumoasa!
da, da si da... buna, bine ai revenit pe calea cea dreapta
1. chiar e indicat sa ai legume la fiecare masa, iar daca sunt crude...cu atat mai bine !
2. legumele sunt bune cum ziceam, acum sunt sigura ca nu vei vrea sa mananci fasole cu ciolan sau mazare cu carne grasa etc... adica din cate stiu eu, leguminoasele(linte fasole mazare naut) nu se amesteca cu proteine..
si 3, din nou da, eu asa stiu... si ca sa te lamurim cum trebuie, cand ai dubii, scrii ce vrei sa faci si cum si noi iti spunem daca e conform! e valabil si cu meniul, il postezi aici si fiecare isi da cu parerea..
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat