View Single Post
  #5703 (permalink)  
Vechi 23 apr 2016, 22:24:41
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Da, nici mie, tocmai am iesit de pe unul de mamici de pe Fbk...pur si simplu imi fura energia, era o brambureala generala. Asa te adresezi cand, cui vrei, la topicul care vrei. Plus ca aici avem calculatorul de calorii si multe alte informatii. Mi as sterge si Fbk, dar e singura modalitate cu care tin legatura cu unele rude plecate sau cu fostii colegi de scoala/facultate.
Vai! Nu imi zi de grupuri din alea ca ma apuca nervii! Eram si eu si zeci de notificari si pareri grosolane! Apoi cand era bebe nou nascuta, ca orice mama proaspata( cred!) ma agitat si absorbeam orice despre crestere/ sanatate etc. Si se mai trezea cate o idee... Ca asa si fi trebuit nu cum ai facut si tot asa! Iar eu ...Doamne , ce panicata era uneori!... Pana intr-o zi cand am zis stop ca nu oricine e pediatru/ nutritionis pentru a spune o afirmatie plauzibila si specializata!
Internetul asta e bun insa trebuie sa inveti sa ai discernamant si sa alegi!
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui alina_neamt:
butterfly30 (24 apr 2016), LOREDANA99 (24 apr 2016)