View Single Post
  #5722 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 15:59:22
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


asa e si la noi....aproape zilnic avem sarbatoriti.daca nu zilnic la 2-3 zile tot avem, ba zi de nastere, ba onomastici....pana acum am tot gustat, un mic, 2-3 paie de cartofi prajiti...nu stiu ce naiba sa fac....ultima data cand a fost ziua uneia dintre colege, saptamana trecuta, am mancat un mic si 5-6 paie de cartofi prajiti si s-au uitat toti cu coada ochiului la mine, ca sunt pretentioasa, ca nu imi place, ca ma dau mare sau mai stiu eu ce, ca ii refuz mereu...
Pai si dc nu le-ai zis ca esti la dieta....eu n-am nici o problema cu asta....le zic direct in fata....nu conteaza cine este...vin piloti cu bomboane la noi...ca na...se dau bn pe langa noi sa le dam rute bune, curse bune....si eu le zic in fata ca n-am cum sa mananc....sunt la dieta.
Adica mi-e greu sa cred...ca daca le explici frumos si normal colegilor ca esti la dieta...nu ar putea sa te inteleaga....atunci sunt .......
Ce legatura are dieta cu faptul ca te-ai da mare....ca esti pretentioasa.....eu nu pot sa inteleg
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]