View Single Post
  #5727 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 16:50:41
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
deci:s-au strans toti acolo, eu le-am spus ca nu ma duc. au sunat sa insiste, eu le-am spus ca nu ma duc, au venit sa ma cheme, eu le-am spus ca nu ma duc.motivul: pentru ca urmeaza sa cazez niste spanioli.
m-au sunat din nou si au insistat pana cand m-am dus. am mancat cea mai mica feliuta de tort, am pus-o la meniu, am trecut 150 de gr desi nu a cantarit atat, dar sa fiu sigura, am pus ceva mai multe grame. tortul nu a parut sa fie exagerat de caloric, gen 4-5-600 de calorii. sper sa fiu ok si dupa ziua asta. oricum, cand ajung acasa, sar direct pe stepper:d
sarmana de tine, ce oameni insistenti...pai si normal cum e posibil sa arati tu mai bine ca ei...offff Diana sa nu te dai batuta pentru nimic in lume, nu-i nimic ca ai papat o feliuta de tort, faci mai mult sport si ai scapat de ea.....
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]