View Single Post
  #575 (permalink)  
Vechi 14 dec 2012, 17:46:49
coco23's Avatar
coco23 coco23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Si eu la fel cu stapanirea de sine, mai cedez dar asta e mergem mai departee...

Cum adica restrictionezi prea mult in timpul saptamanii? Caloric sau calitativ?

Nu imi place mamaliga de fel... bine ca nu mi-am luat si eu paine din aia, ca eram taaaare tentata

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
am observat ca pe la sfarsitul saptamanii ma cam apuca ... cateodata ma stapanesc, alteori nu prea .. ma gandesc ca poate e si de la faptul ca in timpul saptamanii restrictionez prea mult, asa ca imi propun sa iau in fiecare zi cate ceva din ce poftesc ca sa nu mai cad dupa aceea in prea mult

acum am mancat putina mamaliguta .. am facut`o repede la microunde si mi`am cumparat niste paine deaia crocanta de curiozitate .. e clar, nu o sa mai cumpar data viitoare mai bine sa simt gustul de paine adevarata, nu de .. nimic? e buna in loc de chipsuri )

maine o sa`mi gatesc niste piept de pui cu bulgur
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
heii feteloor
am mai probat astazi de prin haine si am costatat ceva care chiar mi`a placut nu stiu, mi asa mi s`a parut si ma bucur .. am observat ca am ramas la fel in talie, colacei .. dar am mai pus putin pe fund de ex in pantalonii de vara se vede mai bombat decat il stiam eu inainte insa fara nicio sunculita atarnand sau vreo burta imensa poate si la picioare se vede ceva mai mult, lucru care iarasi ma bucura se pare ca au efect exercitiile focusate pe o anumita zona in cazul meu, abs
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat