View Single Post
  #576 (permalink)  
Vechi 18 iun 2009, 22:21:39
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna II (saptamana 15 iunie - 22 iunie)

Citat:
Anterior postat de Iubimic Vezi mesajul
Da Luna stiu ca trebuie sa am mai multe calorii consumate. Ce i drept nu am pus toate activitatile facute azi, oricum sunt mandra ca am venit pe jos de la munca. Aproximativ de la munca. Sunt mandra ca azi mi a venit pedometrul. E foarte funny de folosit si azi am mers pe jos cam 3 km.
Sa-l folosesti cat mai mult

Apropos, la raport se trece tot. In primul rand trebuie sa spui ce miscare obisnuiesti sa faci (mers pe jos, gimnastica, bicicleta).
De ex, daca obisnuiesti sa mergi pe jos, dar in plus mai faci si 15 minute de bicicleta sau alt sport (inclusiv urcat pe scari, in loc de lift ), se puncteaza si acela.
Se mai puncteaza si masajul (daca iti faci masaj), pt ca se consuma energie , calorii.

Daca am uitat ceva, sigur Slabuta o sa completeze

Ah, si se puncteaza (sper sa nu gresesc) o alimentatie sanatoasa, cu 5 mese / zi (mic dejun, gustare 1, pranz, gustare 2, cina).
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]