View Single Post
  #5799 (permalink)  
Vechi 11 iun 2014, 09:23:03
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul


Bine ca a trecut, slava Domnului!

Despre bicicleta nu pot spune decat ca e un lucru minunat daca ti-ai propus asa ceva, incerci sa-ti urmezi planul si-ti si iese. Si cum altfel? Trebuie sa-ti iasa! Multa bafta!
Eu am ceva probleme la coloana si nu pot merge mult cu bicicleta, desi imi place acest sport. Ma uit cu drag la fiica mea care are o dexterietate la manevrarea acesteia, de ma uimeste. Dealtfel, stapaneste bine si rolele, skatebordul, patinele ... si imi aminteste de mine ... asa eram si eu ... Unde s-au dus toate aceste indeletniciri frumoase ...? Imi vine sa plang cateodata ...
Toate aceste indeletniciri ,le-a mostenit fata ta ,trebuie sa privim parte buna a lucrurilor,sa ne bucuram de ceea ce avem acum(asta imi suna mai ales mie,caci poate vine vremea, cand plangem si aceste clipe.
Eu am bicicleta stationara.
cu coloana am si eu probleme,cateodata am dureri f. mari, mai ales daca stau mult timp pe loc(nu rezist la bucatarie cand fac snitele, sau la o inmormantare).(o scolioza de toata frumusetea)
Cateodata m-apasa un nerv ceva de-mi radiaza durerea in tot piciorul,spar nmai sa nu se mai agraveze.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
Ema55 (11 iun 2014), myha (12 iun 2014)