View Single Post
  #5810 (permalink)  
Vechi 24 feb 2014, 11:32:33
igrama's Avatar
igrama igrama este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2012
Locaţie: Reghin, Romania
Dieta: Dieta personalizata
Date: 163cm, 66kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 282
Am fost apreciat(a) de 262 ori in 178 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de mihastef Vezi mesajul
Buna seara fetelor!Ce mai faceti voi?Ati mai slabit vreuna ceva,ca eu de cand m-am lasat de dieta m-am ingrasat iar, pacat de chinuiala mea,caci am avut un start bun.Insa luna asta am luat-o razna cu mancatul aiurea,numai prostii si mancat haotic,nu neaparat mult,de am ajuns cat "Maria vaca" (este o vb de-a mea,nu fac aluzie la persoane cu acest nume,asa se numea vaca bunicului meu ).
Mi-a venit indemnizatia si mie in sfarsit si cum am luat banii asa s-au dus pe datorii. Asta e.
Acum doresc sa ma reapuc iar de slabit,dar am o dilema,nu stiu daca sa reiau Rina sau sa ma apuc de alta dieta,ma batea gandul la Dukan,caci majoritatea cunostintelor mele s-au apucat de ea si au laudat-o mama,mama,daarrrr exista o problema,nu reusesc eu atata timp doar pe proteine,fara nici un fruct,fara nici un pic de dulce.
La rina nu-mi place ca tre sa mananc la MD fructe pt ca ma doare stomacul si ca sunt doar 3 mese mari si late fara gustari intre ele,ma loveste o foame crunta intre pranz si cina de mor sau chiar dupa cina cateodata de simt ca lesin de foame.
Ma gandeam sa o adaptez putin,dar astfel nu mai e dieta si nu cred ca mai da aceleasi rezultate care ar trebui.
Vreau cu disperare sa ajung la 60 de kg pana in vara,dar mi se pare atat de greu ca ma demoralizez complet.Nici nu stiu ce sa fac si cum sa fac.
Va pup pe toate si multa bafta la slabit.
Buna dimineata fetele!

Mihaela ti-am mai dat exemplu cum am tinut eu si a fost foarte ok.
Asa nu este greu si la orice ora te ajut cu sfaturi daca vrei.
Mie personal Dukan mi se pare prea drastic.
Fructele si legumele sunt sanatoase si organismul are nevoie de ele.
Fara acestea poatea sa-ti scada mult imunitatea.
Răspuns cu citat