View Single Post
  #5900 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 08:10:58
incognito's Avatar
incognito incognito este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta;181347
A castigat 10 lei :))
[B
Buni si aia ALy

[/B] Pa Fulgule...ies si eu..in curand..ca am cearta in program.
Imi pare rau Roxi dar nu te supara ca si Emy e obosita o trimitem la culcare si eu merg sa-mi fac spalaturile
Pana la urma a fost doar o discutie si atat.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
cam 22 de ani
aaa, si dupa ce am renuntat la fumat, dormitorul mi s-a parut ca s-a aerisit cel mai greu. cu toate ca intre bucatarie si dormitor sunt 2 holuri si livingul. mi se intorcea stomacul cand intram acolo. mult a durat pana a iesit mirosul de acolo
Wow..eu de veo 14 ani.. SI eu sunt cu usa de la balcon deschisa mai tot timpul..
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
tentatii au existat, doar ca nu mai vreau sa trec prin faza aia de sevraj .... care n-a fost tocmai placuta, doar ca nu a tinut mult
cam toata lumea se ingrasa dupa ce se lasa de fumat, doar ca kilele se duc din an in an tot mai greu ... asa ca
merci, dar nu merit felicitari, Doamne da sa ma tina! oricand mi=as putea aprinde o tigara ... mi-a placut tare mult sa fumez
Ba meriti felicitari, ca uite te-ai lasat si te-a si tinut pana acum , so...
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
nici eu nu mi-am propus ... intr-o dimineata n-am putut sa stau sa mi-o fac, abia asteptam sa-mi bag salele in pat, apoi .... nu stiu cum s-a intamplat ca n-am baut 1 sapt ... si acu nu-mi trebe
asta nu inseamna ca nu voi mai bea ... doar ca fac o pauza
dar fetelor, va zic cu cea mai mare sinceritate ca incep sa ma ingrozesc de mine. de fumat m-am lasat, cu cafeaua fac o pauza, cu altele tot la fel ... pai ... se zoce ca suma viciilor e constanta ... oare ce idei mi-or veni?!
Hai ca ai zis ca nu ai renuntat la cafea , e doar o pauza...
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
ai mai baut? E buna la gust? Seamana cu cafeaua?
ACum cand mi-am luat si eu cafea decof, citesc un articol care zice cat de nociva este cea decof..
nici eu nu vreau sa renunt la cafea Roxi.Mie imi place f mult si cumpar tot ce apare nou.Sunt innebunita dupa cafea.Eu nu beau deloc ca nu-mi place si tigari nu fumez decat ,asa una pe luna, de prosteala..Asa ca imi ramane cafeaua
Bun Crina. Hai la o cafea , ca eu inca mai am de baut la ea.
Eu si Emi---absente pe weekendul care tocmai a trecut.Dar sa stiti ca m-am gandit la voi chiar dc nu am avut cand sa intru
SI noi ne-am gandit la tine.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Da nu am intrat si acum tb sa recuperez.
Hai sa va zic ce am decis-----Emi fi atenta---am decretat ziua de 8mai ca fiind ziua de la care nu m-am mai sculat noaptea sa mananc..Si deja am 2 zile de cand nu m-am mai sculat sa mananc.Sunt f happy pe teme asta
Mai vreau incepand de azi sa nu mai depasesc cele 1350kcal/zi, ptc am tot depasit.
Doar saptamana asta aveam masuratori OFICIALE fetelor .
Acum ies ca ma pregatesc pt plecat la serviciu
O saptamana frumoasa va doresc
Bravo Crina !!! O sa te obisnuiesti sa nu mai papi noaptea si sa vezi ca te vei simti mai bine!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata, fetelor,Crina felicitari pt. reusita de a nu mai manca noaptea. Eu ieri m-am cam rasfatat,am mancat o napolitana cu ciocolata,am rontait seara bake rolls(feliute de paine cu ulei de masline prajite),si azi la servici mi-am adus o gramada de mancare.
Sa ai o zi frumoasa ALy!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Ce mai faceti?Eu de azi m-am hotarat sa tin un pic mai drastic ca vad ca nu mai plec din 68.2 nici daca ma omori.Asa ca sa vad ce fac saptamana asta.Eu in ianuarie am tinut cura asta in care am dat 4 kg intr-o saptamana si contine urmatoarele:
ora8.00-o cafea sau ceai
ora10.00-un iaurt
ora12.00-un ou fiert
ora14.00-100 gr de carne fiarta sau gratar
ora16.00-un fruct
ora18.00-un iaurt
total-519cal
Sa vad ce fac zilele astea si va tin la curent
stiu ca nu e fff buna ca are mult sub 1000 cal si prea multe oua.V-am zis ca eu am mai tinut-o dar nu mi-a fost rau deloc.corpul meu cred ca s-a obisnuit cu 1000-1200 cal si vad ca nu mai dau nimic jos.Vreau sa ajung o data la 58 si apoi stiu ca tin doar de mentinere.Pupici si o zi buna!!!!!!
Oana , eu zic sa te mai gandesti.. Ca dietele astea minune , de scurta durata, iti pot da organismul peste cap..si vei pune totul la loc repede. Ai rabdare si slabeste sanatos.
Dar normal ca e alegerea ta, asa ca iti doresc succes!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]