Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5891 (permalink)  
Vechi 09 mai 2010, 21:32:22
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Somn usoar fetelor!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5892 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 05:25:59
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Azi nu mai sunt

NU TE MAI CANTARI ASA DES.Iti faci mai mult rau.Daca o sa te cantaresti doar 1 data pe saptamana , dupa ziua de fructe ai sa vezi ca o sa fie bine


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Eu acum am terminat sosul pentru spaghete bolognese o sa pun si poze,dar va fac si poza de final cu paste amestecate cand vrea al meu sa pape sa le fierb atunci sa le pape calde ! Acum poze doar la sos !
Ataşament 3330Ataşament 3331

Fulguta imi era dor de pozele cu papa ale tale si ale lui Emi

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
servus
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
nu, nu am fost. iesirile astea nu sunt cu parintii ... copil fiind, tie ti-ar fi placut sa vie numai mama ta cu tine in excursie?!

ce bine ca i-ai lasat singuri anes.A mea nu a plecat singura decat in excursie..O cam cocolosesc si eu si bunicii.E cam singurul copli mic din neam si deh..

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Crina ,ai citit de dieta Montignac? Nu am stiut de ea,vad ca fetele de-acolo slabesc chiar frumos,au rezultate tare frumoase.Nu se numara caloriile ,trebuie mare atentie la combinarea alimentelor.Citeste putin.Asa dragute sunt si fetele de-acolo si saritoare,gata sa te primeasca intre ele.Dar nu le lasam noi pe-ale noastre mai ales pe stie ea cine
Alynuta mie orice regim imi pare f complicat mai putin asta hipocaloric.Numar caloriile si gata.In rest chiar imi e greu sa ma tot gandesc ce are proteine, sau carbohidrati ....imi pare greu...Cred ca sunt puturoasa, dar asta hipocalorica mi se pare cea mai usoara.In plus eu nu ma simt nici la regim asa , deoarece pot manca orice dar in cantitati limitate.Deocamdata nu vreau sa o schimb deoarece inca reusesc sa slabesc asa.In momentul in care voi stagna va trebui sa ma gandesc la altceva.Eu inclin spre disociata, dar cand oi ajunge la 70kg


dupa fiecare excursie d'asta imi vin acasa mai maturi, mai intelepti, mai independenti, mai increzatori in propriile lor forte ... si asta e fff bine![/QUOTE]


asa e fiecare iesire ii caleste si le deschide alte orizonturi..
Am citit ca tu calcai o fusta cu volane...cam stiu si eu cum e...Are asta mica o fusta la dansul mexican de imi vine si mie ..e imensa..cum zici tu calc de-mi vine rau

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
am citit de dieta ... doar ca n-am reusit sa inteleg/sa retin principiile. n-am rabdare, imi spunea de Monti acu 2 ani, o colega. si am si vazut rezultate! fff faine! doar ca, pana te inveti cu ea mi se pare destul de complicat
eu acum am incercat ceva din principiile South Beacth.

exact, rabdarea asta ne omoara
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5893 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 05:36:11
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele va anunt ca de maine renunt si la cafeaua fara cofeina ! O sa beau Inka din nou !
Inka este o băutură instant pe bază de extract de cereale-pudră. In compoziţia ei intră "cereale 72% (orz, secară), cicoare, sfeclă de zahăr - prăjite". Eticheta ne oferă şi valorile nutriţionale pentru 100 de grame de produs: "valoare energetică 370 kcal/1.549 kj, proteine 4,7 g, glucide 88,4 g, lipide 0 g". Modul de preparare este şi el specificat: "Se pun 1-2 linguriţe de inka intr-o ceaşcă. Se toarnă apă fierbinte (nu clocotită). Puteţi adăuga lapte sau frişcă".
Are multe calorii dar ...chiar ca nu mai stiu ce sa beau,citesc intr-un loc ca este buna ,in altul ca nu e ....ba cafeaua fara cofeina e buna,ba nu e buna ,uite asa o tin de azi dimineata citesc pe aici si ma minunez !
ai mai baut? E buna la gust? Seamana cu cafeaua?

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Nu stiu daca , cafeaua a avut un rol in slabirea ta.. Dar important e ca slabesti..,nu?
Dar stiu ca nu voi renunta la cafeaua de dimineata ...decat in momentul in care voi renunta si la tigari.
Momentan e prima placere din zi.

nici eu nu vreau sa renunt la cafea Roxi.Mie imi place f mult si cumpar tot ce apare nou.Sunt innebunita dupa cafea.Eu nu beau deloc ca nu-mi place si tigari nu fumez decat ,asa una pe luna, de prosteala..Asa ca imi ramane cafeaua

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor ,Emy n-a dat inca niciun semn?

Eu si Emi---absente pe weekendul care tocmai a trecut.Dar sa stiti ca m-am gandit la voi chiar dc nu am avut cand sa intru
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5894 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 05:42:28
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Vad ca nici Crina n-a intrat azi,si-a perlungit plimbarea.Si eu am fost cu al meu la cumparaturi Mi-am luat fructe struguri asa buni ,pe jumate mi i-a mancat baiatul,mi-am luat un ananas,papaya,(nu am mancat niciodata) mango,banane.Am uitat de kiwi,mi-a fact Fulguta pofta ieri.Si ne-am plimbat si noi ,dar cu masina.Asa-mi place sa ma plimb cu masina si sa-mi ascult cd-urile preferate.

Da nu am intrat si acum tb sa recuperez.


Hai sa va zic ce am decis-----Emi fi atenta---am decretat ziua de 8mai ca fiind ziua de la care nu m-am mai sculat noaptea sa mananc..Si deja am 2 zile de cand nu m-am mai sculat sa mananc.Sunt f happy pe teme asta
Mai vreau incepand de azi sa nu mai depasesc cele 1350kcal/zi, ptc am tot depasit.
Doar saptamana asta aveam masuratori OFICIALE fetelor .
Acum ies ca ma pregatesc pt plecat la serviciu
O saptamana frumoasa va doresc
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5895 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 06:56:19
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Neata, fetelor,Crina felicitari pt. reusita de a nu mai manca noaptea. Eu ieri m-am cam rasfatat,am mancat o napolitana cu ciocolata,am rontait seara bake rolls(feliute de paine cu ulei de masline prajite),si azi la servici mi-am adus o gramada de mancare.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5896 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 07:05:16
nanei's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 46
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Buna dimineata fetelor.Ce mai faceti?Eu de azi m-am hotarat sa tin un pic mai drastic ca vad ca nu mai plec din 68.2 nici daca ma omori.Asa ca sa vad ce fac saptamana asta.Eu in ianuarie am tinut cura asta in care am dat 4 kg intr-o saptamana si contine urmatoarele:
ora8.00-o cafea sau ceai
ora10.00-un iaurt
ora12.00-un ou fiert
ora14.00-100 gr de carne fiarta sau gratar
ora16.00-un fruct
ora18.00-un iaurt
total-519cal
Sa vad ce fac zilele astea si va tin la curent
stiu ca nu e fff buna ca are mult sub 1000 cal si prea multe oua.V-am zis ca eu am mai tinut-o dar nu mi-a fost rau deloc.corpul meu cred ca s-a obisnuit cu 1000-1200 cal si vad ca nu mai dau nimic jos.Vreau sa ajung o data la 58 si apoi stiu ca tin doar de mentinere.Pupici si o zi buna!!!!!!
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1677 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 903 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5897 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 07:11:49
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
....ce bine ca i-ai lasat singuri anes.A mea nu a plecat singura decat in excursie..O cam cocolosesc si eu si bunicii.E cam singurul copli mic din neam si deh..
....
asa e fiecare iesire ii caleste si le deschide alte orizonturi..

Am citit ca tu calcai o fusta cu volane...cam stiu si eu cum e...Are asta mica o fusta la dansul mexican de imi vine si mie ..e imensa..cum zici tu calc de-mi vine rau
....
am avut motive serioase pe vremea aia, dar am lasat-o pe fiimea in tabara de vara cu gradinita la 3 ani si jumatate. mi se rupea sufletul, dar i-a fost cu mult mai bine acolo. avand deja experienta asta, am avut mai mult curaj cand au mai crescut. au trecut 6 ani pana la urmatoarea tabara, care a fost anul trecut si i-am lasat pe amandoi. ce mi-e ciuda, ca fiumio se lasa in grija ei ... iar ea se simte responsabila pt el si imi pare rau pt ea. ii tot zic sa-l lase sa se descurce:"bine mama, dar el e inca mic!"

trebuie sa invete amandoi sa se descurce, pt ca nu sunt atatia adulti in jurul lor-asta e!

fusta mexicana trebe si apretata?!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5898 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 07:15:54
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Ce mai faceti?Eu de azi m-am hotarat sa tin un pic mai drastic ca vad ca nu mai plec din 68.2 nici daca ma omori.Asa ca sa vad ce fac saptamana asta.Eu in ianuarie am tinut cura asta in care am dat 4 kg intr-o saptamana si contine urmatoarele:
ora8.00-o cafea sau ceai
ora10.00-un iaurt
ora12.00-un ou fiert
ora14.00-100 gr de carne fiarta sau gratar
ora16.00-un fruct
ora18.00-un iaurt
total-519cal
Sa vad ce fac zilele astea si va tin la curent
stiu ca nu e fff buna ca are mult sub 1000 cal si prea multe oua.V-am zis ca eu am mai tinut-o dar nu mi-a fost rau deloc.corpul meu cred ca s-a obisnuit cu 1000-1200 cal si vad ca nu mai dau nimic jos.Vreau sa ajung o data la 58 si apoi stiu ca tin doar de mentinere.Pupici si o zi buna!!!!!!
'neata nanei
crezi ca vei putea functiona cu regimul asta?! pt ca presupun ca mergi la servici, ai treburi casnice ... sau vrei sa stai in pat toata ziua?!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5899 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 07:25:58
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Ce mai faceti?Eu de azi m-am hotarat sa tin un pic mai drastic ca vad ca nu mai plec din 68.2 nici daca ma omori.Asa ca sa vad ce fac saptamana asta.Eu in ianuarie am tinut cura asta in care am dat 4 kg intr-o saptamana si contine urmatoarele:
ora8.00-o cafea sau ceai
ora10.00-un iaurt
ora12.00-un ou fiert
ora14.00-100 gr de carne fiarta sau gratar
ora16.00-un fruct
ora18.00-un iaurt
total-519cal
Sa vad ce fac zilele astea si va tin la curent
stiu ca nu e fff buna ca are mult sub 1000 cal si prea multe oua.V-am zis ca eu am mai tinut-o dar nu mi-a fost rau deloc.corpul meu cred ca s-a obisnuit cu 1000-1200 cal si vad ca nu mai dau nimic jos.Vreau sa ajung o data la 58 si apoi stiu ca tin doar de mentinere.Pupici si o zi buna!!!!!!
E cam crunt regimul tau Oana,mai bine mai incet dar sigur ,ce vei da jos cu el ai toate sansele sa pui dublu inapoi.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5900 (permalink)  
Vechi 10 mai 2010, 08:10:58
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de Alynuta;181347
A castigat 10 lei :))
[B
Buni si aia ALy

[/B] Pa Fulgule...ies si eu..in curand..ca am cearta in program.
Imi pare rau Roxi dar nu te supara ca si Emy e obosita o trimitem la culcare si eu merg sa-mi fac spalaturile
Pana la urma a fost doar o discutie si atat.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
cam 22 de ani
aaa, si dupa ce am renuntat la fumat, dormitorul mi s-a parut ca s-a aerisit cel mai greu. cu toate ca intre bucatarie si dormitor sunt 2 holuri si livingul. mi se intorcea stomacul cand intram acolo. mult a durat pana a iesit mirosul de acolo
Wow..eu de veo 14 ani.. SI eu sunt cu usa de la balcon deschisa mai tot timpul..
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
tentatii au existat, doar ca nu mai vreau sa trec prin faza aia de sevraj .... care n-a fost tocmai placuta, doar ca nu a tinut mult
cam toata lumea se ingrasa dupa ce se lasa de fumat, doar ca kilele se duc din an in an tot mai greu ... asa ca
merci, dar nu merit felicitari, Doamne da sa ma tina! oricand mi=as putea aprinde o tigara ... mi-a placut tare mult sa fumez
Ba meriti felicitari, ca uite te-ai lasat si te-a si tinut pana acum , so...
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
nici eu nu mi-am propus ... intr-o dimineata n-am putut sa stau sa mi-o fac, abia asteptam sa-mi bag salele in pat, apoi .... nu stiu cum s-a intamplat ca n-am baut 1 sapt ... si acu nu-mi trebe
asta nu inseamna ca nu voi mai bea ... doar ca fac o pauza
dar fetelor, va zic cu cea mai mare sinceritate ca incep sa ma ingrozesc de mine. de fumat m-am lasat, cu cafeaua fac o pauza, cu altele tot la fel ... pai ... se zoce ca suma viciilor e constanta ... oare ce idei mi-or veni?!
Hai ca ai zis ca nu ai renuntat la cafea , e doar o pauza...
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
ai mai baut? E buna la gust? Seamana cu cafeaua?
ACum cand mi-am luat si eu cafea decof, citesc un articol care zice cat de nociva este cea decof..
nici eu nu vreau sa renunt la cafea Roxi.Mie imi place f mult si cumpar tot ce apare nou.Sunt innebunita dupa cafea.Eu nu beau deloc ca nu-mi place si tigari nu fumez decat ,asa una pe luna, de prosteala..Asa ca imi ramane cafeaua
Bun Crina. Hai la o cafea , ca eu inca mai am de baut la ea.
Eu si Emi---absente pe weekendul care tocmai a trecut.Dar sa stiti ca m-am gandit la voi chiar dc nu am avut cand sa intru
SI noi ne-am gandit la tine.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Da nu am intrat si acum tb sa recuperez.
Hai sa va zic ce am decis-----Emi fi atenta---am decretat ziua de 8mai ca fiind ziua de la care nu m-am mai sculat noaptea sa mananc..Si deja am 2 zile de cand nu m-am mai sculat sa mananc.Sunt f happy pe teme asta
Mai vreau incepand de azi sa nu mai depasesc cele 1350kcal/zi, ptc am tot depasit.
Doar saptamana asta aveam masuratori OFICIALE fetelor .
Acum ies ca ma pregatesc pt plecat la serviciu
O saptamana frumoasa va doresc
Bravo Crina !!! O sa te obisnuiesti sa nu mai papi noaptea si sa vezi ca te vei simti mai bine!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Neata, fetelor,Crina felicitari pt. reusita de a nu mai manca noaptea. Eu ieri m-am cam rasfatat,am mancat o napolitana cu ciocolata,am rontait seara bake rolls(feliute de paine cu ulei de masline prajite),si azi la servici mi-am adus o gramada de mancare.
Sa ai o zi frumoasa ALy!
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Ce mai faceti?Eu de azi m-am hotarat sa tin un pic mai drastic ca vad ca nu mai plec din 68.2 nici daca ma omori.Asa ca sa vad ce fac saptamana asta.Eu in ianuarie am tinut cura asta in care am dat 4 kg intr-o saptamana si contine urmatoarele:
ora8.00-o cafea sau ceai
ora10.00-un iaurt
ora12.00-un ou fiert
ora14.00-100 gr de carne fiarta sau gratar
ora16.00-un fruct
ora18.00-un iaurt
total-519cal
Sa vad ce fac zilele astea si va tin la curent
stiu ca nu e fff buna ca are mult sub 1000 cal si prea multe oua.V-am zis ca eu am mai tinut-o dar nu mi-a fost rau deloc.corpul meu cred ca s-a obisnuit cu 1000-1200 cal si vad ca nu mai dau nimic jos.Vreau sa ajung o data la 58 si apoi stiu ca tin doar de mentinere.Pupici si o zi buna!!!!!!
Oana , eu zic sa te mai gandesti.. Ca dietele astea minune , de scurta durata, iti pot da organismul peste cap..si vei pune totul la loc repede. Ai rabdare si slabeste sanatos.
Dar normal ca e alegerea ta, asa ca iti doresc succes!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, forum, jurnal, jurnale, masca ten mixt, slabire, slabire 30 ani, slabit, slabit 30 ani, slabute, slabute 40 ani, slabute 50 ani, tratamente riduri, ulei de masline, ulei de ricin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole