View Single Post
  #5912 (permalink)  
Vechi 04 nov 2014, 10:06:39
areta's Avatar
areta areta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: hipocalorica- nutritionist
Date: 163cm, 75kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 de ani (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
E greu inceputul,cel putin asa e la mine.Odata urnita cedez mai greu ispitelor. Si cand cedez sunt tare dezamagita de mine si in loc sa ma corectez sa merg mai departe ,continui cu abaterile.
Asta e un lucru bun sa -ti pregatesti mancarea cu o zi inainte, asa nu risti sa cazi prada altor ispite
Draga, Alynuta, cu aceeasi problema ma confruntam si eu. In plus imi gaseam mereu motive ca nu am ce sa mananc de post, in zilele cand se tine postul, astfel incat sa slabesc...asfel ca: ma infometam , mancam ceva seara, mai mancam si noaptea- ca ma trezea foamea si se ducea toata vointa mea. Mi-am luat inima in dinti si m-am dus la nutritionist si pot spune ca am avut noroc, deoarece pretul consultatiei e de bun simt si variantele de mic, dejun, pranz si cina sunt potrivite pentru modul meu de viata- adica mancare normala care este in frigiderul oricarei familii. Si am inteles ca este foarte important sa slabesc intr-un mod sanatos si sa nu ma mai cramponez de ce afiseaza cantarul- grasimea din organism, de pe organe trebuie topita si sa ma simt bine in pielea mea. Tu esti bine, raport intaltime-greutate-varsta, super! Implinirea celor propuse!!!!

Ultima dată editat de areta; 04 nov 2014 at 10:14:27.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui areta:
Alynuta (24 nov 2014), Michelina (04 nov 2014)