View Single Post
  #59342 (permalink)  
Vechi 21 iun 2016, 12:05:29
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de cricos Vezi mesajul
Buna, fetele!


Deina, se poate manca telemea sau cascaval la proteine(vezi sa nu fie foarte grase si foarte sarate si nu prea des), dar smantana nu prea, caci de fapt are mai multe glucide decat proteine.

Laura bravo pentru kilogram ele pierdute!

Rozi, eu cred ca din cand in cand poti manca si un mezel degresat si care sa nu aiba zahar in continut sau amidon, ci un procent mai mare de carne.Am gasit o firma de mezeluri(cred ca din Polonia), care face crenvusti si salam cu 93% carne si fara glutamat sau alti conservanti.
Rozi ai slabit bine in 8 zile. Ma bucur pentru tine. Sa-ti ajute Dumnezeu sa fii pe minus la cantar tot timpul!

Smantana are grasimi - lipide si putine proteine sau carbohidrati. ca urmare ea poate fi consumata in fiecare zi ( mai putin in ziua de vitamine) - in cantitate mica - pentru ca e ingrasacioasa.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
rozica1965 (21 iun 2016)