View Single Post
  #59347 (permalink)  
Vechi 21 iun 2016, 13:08:24
cricos's Avatar
cricos cricos este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Deva, Romania
Vârsta: 45
Dieta: Rina
Date: 168cm, 91.9kg
Mesaje: 1.623
Aprecieri acordate: 35
Am fost apreciat(a) de 282 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de frumoasa Vezi mesajul
heiii, draga mea deunde ai cules afine? noi pina la urma nu am mai mers la munte de frica caniculei, unii dintre noi s-au speriat de caldura si...nu eu...pe mine doar frigu ma inspaimanta. am mincat o banana, niste cirese si urmeaza 4 cartofiori noi (mici de tot) fierti, linga am adus o rosie, un ardei si ceva ardei iute, fiind la birou nu pot face mari combinatii, mi-ar fi placut cu ceapa sau usturoi, dar asta pe seara cind cred ca ii bag putin la cuptor cu un strop de ulei si usuturoi zdropit deasupra. tu cum esti? se misca cintarul? Mamaruta e bine, scumpa de ea?
Afinele mi le-a adus o prietena(sunt culese din Parang).
Bun meniul tau cu cartofiori. Data viitoare la amidon fac si eu cartofi.
Nu m-am suit pe cantar.Astept dupa ziua de vitamine, adica vineri. Am avut unele abateri, in sensul ca am mai inversat unele zile si am tinut si doua zile de proteine, caci am avut doua aniversari si s-a lasat cu gratare, dar de ieri am intrat in ritmul normal, adica proteina, azi amidon.
Sunt un pic racita. Imi tot curge nasul. Sper sa nu ia si fata de la mine. Ea este ok, e in vacanta deja.
La tine cum e cu cantarul?
cricos, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cricos, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2458 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de cricos; 21 iun 2016 at 13:10:31.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui cricos:
frumoasa (21 iun 2016), rozica1965 (21 iun 2016)