View Single Post
  #594 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 20:36:52
dr jekil's Avatar
dr jekil dr jekil este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 1.303
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
La mine mai e o problema. De obicei, cu toate cate am de facut ma intorc seara acasa pe la 8. De la 6 ma duc si la sala asa ca ma intorc obosita si flamanda. De obicei nu mananc dupa orele 1-2 (cand iau pranzul) decat mere, iar daca ma mai si enerveaza seful...iti cam dai seama cum ajung acasa. Sincer si eu stiu ca nu e voie sa mananc. Si e aiurea, mai ales stand cu alte 4 persoane in camera, din care 3 plinute si care toate mananca noaptea. Incerc si incerc, dar daca mi-e gol stomacul nu pot sa dorm. Am incercat faza cu apa, nu merge. Stau si ma invart in asternut pana pe la 2-3 cand nu mai suport, si ma duc la frigider, imi fac o felie de paine cu ceva(dupa ce toata ziua nu mananc paine) si dupa aceea adorm instantaneu...
Dar stiu ca trebuie sa incetez...Voi incerca.
Te inteleg perfect!La fel sunt si eu!Dc numai pot si numai pot mananc un iaurt mic cu 0,1% grasime..Eu sunt de parere ca mai bine slabesc mai incet decat sa ma frustrez si sa incep sa consider dieta ca o corvoada.Mananca altceva in loc de paine..de ex o felie de piept de pui,iaurtel,un ou fiet,1 felie de branza..dar nu paine!
__________________
My mamma always said: life is like a box of chocolates, you'll never know what's inside-Frrest Gump
Răspuns cu citat