View Single Post
  #595 (permalink)  
Vechi 25 oct 2010, 20:40:33
madalina2089's Avatar
madalina2089 madalina2089 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 43
Date: 173cm, 87kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Buna,Hannika!Stii ceva?Ce ne invata mereu fetele astea de pe forum?Ne invata sa avem ambitie,ne spun ca totul depinde numai de noi!Draga mea,eu am mai slabit inca 1 kg,deci in 2 sap,de la 90 sunt deja la 88;pt mine sa stii ca-i mare lucru,pt ca de mult nu am mai vazut acul cantarului dand inapoi.Nu crezi ca ai slabit,nu te cantari!Cantareste-te atunci cand crezi de cuviinta ca merita sa urci pe cantar,cand simti ca ai muncit suficient ca el sa arate in minus.In primul rand ,cred eu,pt a slabi,trebuie sa ne schimbam mentalitatea,sa vrem cu adevarat,sa ne abtinem si azi si maine si poimaine,iar daca ne mai desfatam din cand in cand cu cate cv nepermis,acest lucru sa nu fie capat de tara,sa ne continuam lupta,pt ca nu o facem pt nimeni,decat pt noi insine!Te pup!
madalina2089, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1894 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1377 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1378 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]