View Single Post
  #597 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 18:33:33
damo's Avatar
damo damo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: undeva, Belgia
Vârsta: 55
Dieta: still de viata sanatos
Date: 163cm, 76kg
Mesaje: 2.558
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Damo iubitaaa felicitari!!!

abia astept sa ma cantaresc si sa ma masor si eu Luni. Va anunt!!

pana atunci spor la slabit!!

va pupacesc
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Ziceam ca nu ma cantaresc azi, dar m-am cantarit. Am slabit kg mult dorit, insa m-am gandit sa ma masor si am avut o surpriza placuta, in 4 luni jumate in talie am scazut...20cm, iar la burta 17cm. Observasem la haine! Acum rontzai fericita o bomboana mentolata!
Saptamana viitoare am ca obiectiv tot -1kg, apoi o sa am o saptamana de mentinere.
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Eu am pus 300 gr.



Acum inteleg la ce te-ai referit.Tu slabesti intr-un ritm destul de frumos,dar eu nu am aceasta problema pt ca sunt deja de sapt intregi la stagnare,mai precis,in ultima,la ingrasare

Da,asa este:e f.greu,mai ales ca avem fam si treb sa traim cu inamicul in casa si sa gatim diferentiat in fiec zi (e usor pt cine poate goli camara sa nu le vada macar) + acum colac peste pupaza mai iau si medicam cu zaharoza si amidon
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
fetele eu m-am cantarit. Cantarul a aratat cu 900 grame mai putin si cativa cm mai in jos (pe ici pe colo)..mai precis 7cm (adunati de peste tot).

Una peste alta e bine. Se putea si mai bine dar hey..stiti voi vorba aceea romaneasca?? "nemultumitului i se ia darul!!"..asa ca tac!!

De azi sunt un pic si mai atenta, si mai drastica. Mi-am propus inca niste mici schimbari in atitudine, meniu..si sper ca aceste mici schimbari sa miste cantarul si lunea viitoare..macar inca 900 grame!!

va pup si va doresc si voua acelasi succes sau chiar mai bun decat al meu!!!
Fetelor, in primul rind felicitari tuturor, indiferent de rezultate!!!
Eu zic ca numai faptul ca sintem aici si ca perseveram, numai pentru asta si meritam tot premiul. Nu e usor, mai ales pentru cele care sint deja la drum de atitea luni.
Pentru voi mai ales, din toata inima mea

Nu cred ca rezultatele trebuie sa fie constante, e normal sa fie stagnari, si chiar trebuie sa fie, ca metabolismul sa se adapteze. Ginditi-va ca pentru fiecare gram pierdut sint o gramada de schimbari pe care corpul tre sa le ia treptat treptat (inima pompeza mai putin, ficatul metabolizeaza mai putine grasimi, etc). E nevoie de timp. Cel mai important e ca sinteti inca pe baricade. Dar si cind o sa faceti proba bikini la mare, sa vezi atunci satisfactie.

Ca sa va spun si din metodele mele, poate va folosesc: eu am remarcat ca la mine merge foarte bine eliminatul mesei de seara. Si daca nu total, doar un mar, un ou fiert...adica mai nimic. Eu inca mai maninc dulciuri (doar dimineata), in rest maninc normal. Pe la 4-5 o gustare (un mar, de regula), si apoi...nimic. Si stiti cum rezist? Nu trec prin bucatarie. Saptamina trecuta, ca sa nu ma mai gindesc, m-am dus in camera in care calc de regula, si am calcat, si am calcat, si am calcat...pina s-a facut ora de culcare . Aaa, si daca chiar mi-e foame, beau un pahar de apa minerala (cu riscul ca te scoli noapte, stiu). Si stiti, chiar m-am obisnuit sa nu maninc seara, devine natural incet incet. Am vazut ca funtioneaza, pina acum Mr. C n-a facut nazuri prea mari
Oricum, indiferent de metoda, important e sa functioneze!
Va pup