View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 08 sep 2012, 14:20:56
brooke's Avatar
brooke brooke este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: Vaslui, Romania
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Mananc excesiv de mult si nu ma ingras

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Depinde din ce iei acele calorii. Da.mi un ex de meniu. O sa ne fie mai usor. Aaa si ce sport faci? cat de intens,cate minute,de cate ori pe saptamana?
Pai am inceput sa evit mancarurile din comert.Nu mai mananc ciocolata,snacksuri sau chestii din astea.Imi mai permit sa mananc doar niste cereale din alea(de la Nestle) cu putina ciocolata si vitamine(fara E-uri).
De obicei mananc cam asa:
Dimineata beau o ceasca de cafea cu o lingurita si jumatate de zahar, o portie de lapte cu cereale si poate si 1-2 oua(uneori prajite in paine cu putin ulei),insa daca am prin frigider mancaruri care implica carne evit ouale.Apoi pe restul zilei mai multe portii de fructe(mere,struguri sau ce am la indemana), beau cate o cana sau doua de lapte cu cacao(fara zahar) si vreo doua cani de ceai de menta.La amiaza sau seara mananc niste friptura cu 1-2 felii de paine sau cu niste cartofi(cat sa ocupe restul farfuriei)/ niste ciorba/supa/mancarica.
Cat despre sport.Acum vreun an cat eram dornica sa slabesc mai faceam vreo 10 min aprope zilnic.Acum nu mai fac sport,poate doar la ora de educatie fizica cand va incepe scoala.

Ultima dată editat de brooke; 08 sep 2012 at 14:35:52.
Răspuns cu citat