View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 01 feb 2013, 16:02:02
sarai's Avatar
sarai sarai este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 34
Date: 171cm, 60kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Femei puternice, in corp puternic si sanatos

Citat:
Anterior postat de iulianakiss Vezi mesajul
Buna...numele meu este iulia si am aproape 20 de anisori...si din pacate ma numar si eu printre acele persoane ,ca si tine de altfel, care au trecut de la o extrema la alta. Dar cum ai spus daca vrem cu a devarat orice e posibil...si eu am o satamana de cand m-am hotarat sa mananc sanatos si sa imi calculez caloriile. Deci voi fi alaturi de tine oricand vei avea nevoie de sfaturi,incurajari etc pentru atunci cand suntem mai multi treaba merge ca pe roate. Deci ma alaturi si eu grupului de fete sanatoase,slabute si frumoase
Multumesc, iuliana!
Parca dupa ce treci prin prostiile alea, de la o extrema la alta, incepi sa fi obsedata de slabit(asa a fost la mine), si totusi, pot sa alegi sa fi mai puternica in continuare, sau sa fi prada acelorlasi slabiciuni. Eu una m-am saturat sa ma plang, sa fiu nemultumita, sa vreau sa fiu altfel.
M-am uitat la the biggest loser zilele astea...si chiar sunt oameni grasi. si eu ma plang de 2 cm care cred eu ca sunt in plus si nu imi ridic fundul sa ma duc sa fac aerobic sau ma frustrez dintr-atat.
Dar gata. Atitudine!
O stii pe Jillian Michaels? imi place la ea ca e foarte dura cand vine vorba de "Nu pot". nu exista asa ceva!
so..imi voi ridica fundul de pe scaun si voi face o ora de aerobic!
sarai, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sarai, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat