View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 19 mar 2010, 08:14:29
baston's Avatar
baston baston este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: giurgiu, Romania
Vârsta: 41
Dieta: numar calorii
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Baston - In cautarea fericirii...

buna , slabuta.
se pare ca nici tu nu ai somnic dimi, sau esti pe bici?
cred ca am nevoie de ceva consultanta, ptr ca m-am bocat
maine se face o sapt de cand am inceput progr asta alaturi de voi, asa ca maine pot sa ma cantaresc?
nu mai am rabdare
dar daca nu e nici o schimb?
la cantar , vb; ca altele le-am observat deja, adica parca ma simt mai ok, numai obosesc ff repede, nu ma mai simt balonata si parca si tonusul e altul.
In schimb, nu castig teren deloc la consumul de lichide, nici apa, nici ceai si asta e oribil, nu?
Orice dieta se bazeaza pe consumul de cel putin a 2 l lichid/zi iar eu nu trec de 500ml/zi.
Am ajuns sa ma fortez, inchit apa in sila, cate un pahar de 250ml dintr-o inchititura.
Pana acum am 2 pahare la activ pe stomacul gol.
Ce sa elimin eu la pedalat?
Cel mai rau e ca elimin mai mult decat consum,prin urina, cred ca dublu, si nu stiu daca e ok, sanatos?
In felul asta, rochia de mireasa pe care mi-o doresc e tare departe, nici nu se zareste. HEEEEEEEEEEEEEEELP!
baston, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2019 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1502 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 728 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]