Subiect: Jurnal angieee
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 16:12:17
angieee's Avatar
angieee angieee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de diana87 Vezi mesajul
Salut si bine ai venit Angiein 1 rand spune-ne orarul tau de munca pt ca e important si cam ce mananci tu de obicei..si eu dimineata beau apa pe stomacul gol,asa m-am obisnuit si ma simt bine..si fructele e de preerat in prima parte a zilei desi eu nu respect mereu astaprefer sa mananc un fruct decat sa bag alte porcariistiu ca in teorie e simplu, dar trebuie sa te organizezi si sa ai mese fixe..3 mese pe zi si 2 gustari si incearca sa mananci bine la md si la pranz iar cina sa fie ceva mai usor..aici pe site sunt multe retete si nu numai suntem si noi, sa ne sustinemo zi frumoasa sa ai

Buna Diana,
Multumesc pentru vizita si pentru interesul acordat

La munca merg 6 zile/sapt (in week-end merg 1 zi 13h iar cealalta e libera)de la 9:30-16:30, 16:30-23:00 sau 19:00-1:00.. nu am program fix, trebuie sa imi aleg cum vreau sa vin la munca, dar sa am grija sa nu vin mereu la fel iar asta e ff derutant pt ca nu-mi pot face un program stabil de mese..

De ceva timp ma tot gandesc sa-mi fac un program, sa iau masa la ore fixe asa cum e indicat, dar intotdeauna intervine cate ceva si e nevoie sa aman ora de masa..

Dar sper ca decizia de a-mi face un jurnal, de a accepta sfaturi si critici sa ma aduca mai aproape de ceea ce e corect pt organismul meu.

Eu nu pot sa mananc fructe in alt moment al zilei pt ca mereu fermenteaza si am dureri de stomac si stari aiurea, asa ca mi-e frica sa mananc in alt moment al zilei, daca incep ziua cu altceva nu mai mananc fructe in ziua aia..

De cateva zile ma tot gandesc ce sa mananc la micul dejun, dureaza 15min sa mananc fructe dupa ce beau apa si apoi mai astept 1h sa se digere si fructele si... nu stiu ce sa mai mananc, pt ca ouale cica nu e bine sa le prajesti, legume proaspete nu exista in perioada asta si legumele fierte isi pierd proprietatile, lactatele nu sunt bune daca nu-s de la tarani si eu nu cunosc tarani, musli nu sunt bune pt ca noi nu avem gusa si de aceea nu ne sunt indicate cerealele, bani de oleaginoase nu prea am asa ca mananc destul de multe seminte, etc..:-|

Poate ca trebuie sa ma mai informez si sa-mi fac o idee mai clara.. oricum..
Multumesc pentru vizita si pentru raspuns, te mai astept pe aici.. daca vrei
O zi frumoasa iti doresc!!