Subiect: Jurnal Laura
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 21 aug 2009, 17:02:00
Rusu Laura's Avatar
Rusu Laura Rusu Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2009
Locaţie: BM, Romania
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 62kg
Mesaje: 3.262
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 415 ori in 357 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Bine ai venit, Laura!
Poti sa te folosesti de calculatorul de calorii ca sa vezi exact cate mananci si cate consumi. De asemenea, iti recomand sa intri cu noi in concursul de slabit... e mai motivant decat orice oglinda care te arata grasa
Spor la slabit si ma bucur ca ai pus azi piatra de temelie a jurnalului tau
multumesc mult! dar nu e prea tarziu sa ma apuc de concurs? crezi k reusesc pana la 14 septembrie?

Citat:
Anterior postat de nicol30 Vezi mesajul
Bine ai venit printre noi!

iti doresc multa bafta si la cat mai multe kg. de dat jos.

parea mea e ca e cam putin 1000 kcal la cat sport faci...
Sa fie bafta, mersi mult la fel!
si aprp de kcal...cred k voi asculta de voi si le voi ridica la maxim 1300/zi

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Laura vad ca ti-ai facut jurnal

Un inceput bun, acum sa te tii de treaba, daca simti ca nu mai poti si vrei sa renunti,
vino aici si spune-ne, vei vedea cate fete iti vor sari in ajutor.

Toate am trecut si inca trecem prin astfel de momente depresive dar asta nu trebuie sa ne abata din calea noastra

Eu zic sa mai urci pana la 1200-1400, daca mananci de pe acum 1000 de kcal ce vei face la mentinere?!
Eu sunt acum la mentinere si mananc 1000-1100 de kcal si nu m-am ingrasat.

Ma bucur tare mult ca faci sport este un mare plus si cu siguranta te va ajuta sa ajungi la greutatea pe care ti-o doresti

Eu zic sa mananci mai consistent la micul dejun
Altfel risti sa concentrezi marea parte a caloriilor in a doua jumatate a zilei



Peste la gratar cu legume, sau branza de vaci degresata cu lapte batut, iti mai trebuie si proteine intr-o zi, si acestea sunt niste surse bune de proteine
Multumesc pentru sugestii! Le voi lua in considerare! Voi manca maxim 1300 kcal/zi si dimineata voi incepe cu cereale cu lapte.Sper k sunt ok....



si k sa termin pe ziua de azi cu meniul
gustare 2: o inghetata nestea de fructe de padure (nu m-am putut abtine, dar am vazut k are doare 53 kcal si m-am mai linistit k pana atunci aportul meu a fost de 241 kcal)
si cina va fi branza de vaci degresata cu lapte batut si o felie de paine neagra de casa prajita

Doamne da sa reusesc!
Va multumesc inca o data!

p.s. unde as putea vedea mai multe despre concurs?
Rusu Laura, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]