View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 14:24:30
mikaelaflo's Avatar
mikaelaflo mikaelaflo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 mar 2011
Locaţie: Curtea de Arges, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica, 3 mese + 2 gustari
Date: 165cm, 88.8kg
Mesaje: 740
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mikaelaflo

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Buna Mihaela si bine ai venit!Sa`ti traiasca ingerasul!Cat despre dieta..am cateva mici comentarii,sper sa nu te superi

1.La pranz nu ar trebui combinata carnea cu painea...este o combinatie nu tocmai fericita...plus ca eu zic ca ajung doar 2 felii de paine pe zi.

2.Este cam plictisitor sa mananci zilnic aceeasi chestie,nu crezi?Eu spun ca iti poti face tu un meniu personalizat care sa contina mai multe alimente,sa le combini in mai multe feluri si in asa fel sa nu te plictisesti prea repede
Buna Roxi! Multumesc pentru sfaturi! te-am ascultat si am renuntat la felia de paine de la pranz....cand o sa ma plictisesc de aceleasi lucruri, o sa am deja un bagaj de cunostinte adunate de pe aici si sfaturi de la voi si o sa pot sa-mi personalizez dieta...
mikaelaflo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2427 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1394 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]