Subiect: Jurnal Olguta!
View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 10 ian 2010, 14:20:09
Olguta4ever's Avatar
Olguta4ever Olguta4ever este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 38
Dieta: disociata
Date: 168cm, 75kg
Mesaje: 332
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Olguta!

Multumesc de incurajari, abia ma tin sa nu pling, mi-e atit de CIUDA pe mine, ca nu am miscat un deget ca sa fac ceva, sa lupt cu kg cind erau proaspete venite, le-am lasat sa se acomodeze si sa se acumuleze (acum imi pare ca orice maninc se trasforma in kg de slanina, si stiu ca sunt la dieta, dar mi-e frica deja sa maninc , ca sa nu mai adog kg, de parca sunt bolnava, nustiu ce-i cu mine!!! Dimineata am mincat cred eu 150gr de hrisca, facuta la abori, fara pic de sare si putina salata 50g (din varza+ ceapa verde+ rosie+ ulei de masline) am baut deja 700ml de apa si 400 ml ceai verde, mi-am preparat o supa (piept de pui+ardei dulce+rosie+telina+morcov+ceapa verde+patrunjel+leustean) FARA PIC DE SARE, dar nu indraznesc sa ma duc sa maninc, sunt atit de obsedata de kg ca imi vine sa urlu!!!
Olguta4ever, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2450 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1933 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]